Maxis, 2020'yi Denebunu yatırımıyla tamamladı

İSTANBUL (AA) – İş Bankası'nın ana yatırımcısı olduğu Maxis Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, yeni yatırımını 3,8 milyon lirayla pazarlama teknolojileri platformu Denebunu'ya yaptı.

İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, 2 milyonu aşkın kullanıcı tabanı sayesinde müşterilere denettirdiği ürünlerle markalara odaklı geri bildirim sağlayan Denebunu, Maxis'in 3,8 milyon lirayla liderlik ettiği yatırım turunda toplam 6,5 milyon lira yatırım aldı.

Albaraka Portföy Start-Up GSYF'nin 1,5 milyon lirayla katıldığı yatırım turuna, Denebunu'nun mevcut yatırımcıları Nevzat Aydın, Fırat İşbecer, Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı ise toplam 1,2 milyon lirayla eşlik etti.

Duygu Akbudak ve Barış Yeşilçiçek tarafından 2016'da kurulan Denebunu'nun sayesinde ürünlerini hedefledikleri müşteri kitlelerine deneterek doğrudan ve tutarlı geri bildirim almak isteyen markalar bu hedeflerine kolayca ulaşabiliyor.

İş Bankası'nın ana yatırımcısı olduğu Maxis, ocakta PCI Checklist yatırımıyla başladığı 2020'yi, Denebunu yatırımıyla tamamladı. Fon, bugüne kadar Kolay İK, Mutlubiev ve PCI Checklist girişimlerine yatırım yaptı.

– "Yurt dışı açılımına destek olmak hedefiyle yatırım yaptık"

Açıklamada görüşlerine yer verilen yapan Maxis Genel Müdürü Selami Düz, Türkiye'de kısa sürede ulaştığı yüksek kullanıcı sayısı ve odaklı geri bildirimlerle önemli bir başarı yakalayan Denebunu'nun kendisini kanıtlamış ekibi tarafından başlatılan yurt dışı açılımına destek olmak üzere yatırım yaptıklarını bildirdi.

Düz, 2021'de de hızlı ölçeklenme potansiyeli yüksek olan, erken ve ileri aşama teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

Denebunu Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Duygu Akbudak ise, pandemi sonrasında iş ortağı markaların dijital mecralara daha fazla yatırım yapmaya başlamasıyla bu yıl 2 kat büyüdüklerini aktardı.

Akbudak, "300'den fazla markaya uçtan uca dijital pazarlama hizmeti sunma amacıyla çıktığımız bu yolculukta, özgün teknolojik çözümleri ve veri odaklı bakış açıları sayesinde Türkiye'de yakaladığımız başarıyı, bu yatırımla yurt dışı pazarlarında da yakalama arzusundayız." açıklamasında bulundu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türkiye İş Bankası, deniz kirliliğinin azaltılması, önlenmesi ve denizlerin korunmasına yönelik sunduğu kredi ile atık su arıtma, atık su geri kazanım tesisi yapmak veya mevcut tesislerini iyileştirmek isteyen işletmelere uygun koşullarda finansman imkanı sağlıyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Türkiye İş Bankası, çevreyi korumaya yönelik finansal enstrümanlarını geliştirmeye devam ediyor.

Elektrikli ve hibrit araçların uygun koşullarla finansmanının sağlandığı Çevreci Taşıt Kredisi ile yeşil binalardan iş yeri alımlarını finanse etme konusunda geliştirdiği Çevreci İşyeri Kredisi gibi ürün ve hizmetleri sunan İş Bankası, bunlara “Denizleri Koruyalım Kredisi”ni de ekledi.

Bankanın, deniz kirliliğinin azaltılması, önlenmesi ve denizlerin korunmasına yönelik kullanılmış suların iyileştirilmesi ve yeniden kullanılarak geri dönüşümünün desteklenmesi amacıyla sunduğu kredi ile atık su arıtma ve atık su geri kazanım tesisi yatırımı yapmak veya mevcut atık su arıtma ve geri kazanım tesislerini iyileştirmek isteyen işletmeler, finansman ihtiyaçlarını uygun koşullarla karşılayabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, özellikle Marmara Denizi’nde yaşanan müsilaj ve diğer sorunların, denizlere yönelik koruma tedbirli çalışmalar yapmalarının ve çevreye ilişkin uzun vadeli stratejiler oluşturmalarının ne denli önemli olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Banka olarak bizim yaptığımız bazı işlerin faydasını gelecek nesiller de görür. Zamansızdır, bugünün işi gibidir aynı zamanda yarını da kurtarır. Denizleri Koruyalım Kredisi’ni, su kirliliğinin önlenmesi ve azaltılması ile su kaynaklarının kalitesinin korunması ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasının sağlanması amacıyla, firmaları ilgili yatırımlara teşvik etmek için sunuyoruz. Kredi kapsamında özellikle kıyı şeritlerimize yakın bölgelerde, ırmak nehir havzalarında denizlerin korunmasına atık arıtma tesisi yaparak katkı sağlamak isteyen veya mevcut su arıtma tesislerini iyileştirmek isteyen işletmelere yönelik uygun faiz oranlı ve geri ödemesiz dönemli, esnek ödeme planlı koşullarda kredi imkanı sağlıyoruz."

İş Bankası, Global Compact Türkiye tarafından hayata geçirilen, kredi süreçlerinde çevresel ve sosyal risklerin değerlendirilmesini taahhüt altına alan Türkiye Sürdürülebilir Finansman Bildirgesi'nin ilk imzacıları arasında yer alıyor.

İSTANBUL (AA) – İşCep'in ÇekCepte özelliği ile esnaf ve KOBİ'ler hangi bankadan olursa olsun vadesi gelmemiş çekleri kolayca nakde çevirebiliyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, İş Bankası, esnaf ve KOBİ'lerin ticaret hayatını kolaylaştırmak ve onlara hız kazandırmak için dijital finansal çözümlerine her geçen gün bir yenisini ekliyor.

İşCep'in ÇekCepte özelliği ile henüz vadesi gelmemiş çekler kolayca nakde çevrilebiliyor. Esnaf ve KOBİ'ler çeklerinin karşılığında kredi kullanmak için saniyeler içerisinde başvuruda bulunabiliyor, bu sayede bir yandan işlerine devam ederken, diğer yandan alacaklarının vadesini beklemeden, ödemelerinin tarihini daha rahat planlayabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, esnaf ve KOBİ'lerin finansmana erişimlerinde önemli olan tüm finansal enstrümanlara yönelik dijitalleşme imkanlarını gözeterek çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

ÇekCepte uygulamasının da ödeme sistemleri içinde yoğun olarak kullanılan çekli işlemlere yeni bir soluk getireceğini aktaran Şimşek, "İşCep üzerinden karekodu okutulan çekin bir tür röntgenini çekiyoruz ve başvuru sonucunu saniyeler içinde müşterimize iletiyoruz. Müşterilerimiz de aldıkları bu hızlı ön onaydan sonra çekle birlikte şubeye 2 iş günü içinde başvurarak son derece süratli bir şekilde başvurularını sonuçlandırabiliyorlar. İş Bankası olarak müşterilerimizin finansman ihtiyaçlarını anlamaya ve onlara en uygun çözümleri sunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.