Mehter takımından vatandaşlara “evde kal” çağrısı

ANTALYA (AA) – Antalya’nın Korkuteli İlçe Belediyesi mehter takımı, ilçede sokak sokak gezerek vatandaşlara “evde kal” çağrısı yaptı.

Geleneksel kıyafetleriyle sokakları dolaşan mehter takımının “evde kal” çağrısına vatandaşlar, balkonlarından alkışlarla destek verdi. Bazı vatandaşların da dua ettiği görüldü.

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, İlçe Emniyet Müdürü Caner Çiçek ve muhtarlar da ellerinde “Evde kal” yazılı pankartlarla mehter takımına eşlik etti.


Video Haber: Mehteran Birliği ilk kez yürüdüğü İspanya’da


Belediye Başkanı Ömer İşlek, mehter takımı tarafından sokak sokak yapılan moral konserlerinin, her gün devam edeceğini kaydetti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale Belediyesi mehter takımı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tır üzerinde mahalleleri gezerek vatandaşların bayramını kutladı.

Kırıkkale Belediyesince düzenlenen 19 Mayıs etkinliği kapsamında mehter takımı, tır üzerinde kentteki bütün mahalleleri gezdi.


Video Haber: Mehteran Birliği ilk kez yürüdüğü İspanya’da


İftarın ardından Yuva Mahallesi’nden başlayan kutlamalara, araçlarıyla konvoy yapan sürücüler de kornalarına basarak destek verdi.

Evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkan vatandaşlar da ellerindeki Türk bayraklarıyla kutlamalara katıldı.

AFYONKARAHİSAR (AA) – Afyonkarahisar’da mahalleri gezen mehter takımı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyan vatandaşlara hem moral konseri verdi hem de “Evde kal” çağrısı yaptı.

Afyonkarahisar Belediyesi mehteran ekibi, geleneksel kıyafetleriyle kentte mahalle mahalle gezerek marşlarını, evlerinde bekleyen vatandaşlar için çaldı.

Marşları duyan vatandaşların bazıları evlerinin balkonlarından bazıları da sokakta yanlarından geçerken mehteran ekibini alkışladı ve onlara dua etti. Bazı vatandaşlar da cep telefonuyla fotoğraf ve video çekti.


Video Haber: Mehteran Birliği ilk kez yürüdüğü İspanya’da


Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaptığı açıklamada, koronavirüs ile mücadele sürecinde evlerinden zorunlu olmadıkça çıkmayan vatandaşlara moral vermek amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Salgınla mücadelede, halkın moral ve motivasyonunun üst düzeyde tutulması gerektiğine dikkati çeken Zeybek, şunları kaydetti:

“Bu süreçte, şehrimizde gündem oluşturan etkinlikler yaptık. Amacımız, halkımızın moralini yüksek tutmak. Halkımızdan büyük talep var ve ramazan ayı boyunca iftarın ardından ulaşabildiğimiz mahallelerde halkımızı mehter marşlarıyla buluşturacağız. Mehter bizim tarihi geçmişimizi canlandıran, olmazsa olmazlarımızdandır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”