Pts. Tem 22nd, 2019

Mersin'de deniz sezonu devam ediyor

MERSİN (AA) – Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı tarihi ve turistik Kızkalesi bölgesinde deniz sezonu sürüyor.

Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan bölgede kentin ılıman ikliminden yararlanan yerli ve yabancı turistler eylül ayının ortaları gelmesine rağmen denize girmeyi sürdürüyor.

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgenin yüksek doluluk oranlarıyla yaz sezonunu geride bıraktığını söyledi.

Özellikle Ramazan ve Kurban bayramlarında büyük yoğunluk yaşandığını aktaran Öztop, "Mersin sıcak iklimi sayesinde ekim ayı sonuna kadar denize girebilme imkanı sunuyor. Özellikle yabancı turistler de okulların açılmaya başladığı eylül ayında gelerek nispeten daha sakin olan bölgede tatillerini geçiriyor." dedi.

Öztop, Kızkalesi ve çevresinin deniz, kum, güneşin yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerle farklı bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerin başında geldiğini ifade etti.

  • 'Kültür turizmi hızlı bir şekilde yukarıya çıkıyor'

  • TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya, “Kültür turizmi hızlı bir şekilde yukarıya çıkıyor. 9 günlük bayram tatili de bu yükselişe biraz daha ivme kazandıracaktır.” dedi.

  • “Beyaz cennet”te hafta sonu yoğunluğu
  • DENİZLİ (AA) – Denizli'de termal suları ve her mevsim ziyaretçi çeken "beyaz cennet" Pamukkale'ye yerli ve yabancı misafirler yoğun ilgi gösteriyor.
    UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale özellikle hafta sonları giriş kapılarında yaşanan yoğunluk ve sıcak havaya rağmen binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.
    Eşsiz güzellikteki travertenleri, şifalı termal suyu ve çevresinde antik kentleriyle her mevsim turistlere ev