Metro'nun Adana mağazası 25. yılını kutluyor

İSTANBUL (AA) – Metro'nun Adana mağazası, kentte faaliyete başlamasının 25. yıl dönümünü kutluyor.

Metro Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Metro Türkiye'nin en büyük 6. mağazası olan Metro Türkiye Adana mağazası, çeyrek asırdır kentte faaliyet gösteriyor.

Adana için iyi olanı yapmak amacıyla birçok çalışmaya imza atan Metro Türkiye, salgın döneminde "Küçük İşletmem İçin" hareketi kapsamında verdiği maddi desteklerle otel, restoran ve kafelerin yanında yer alırken, Adanalıların alışveriş deneyimini daha da iyileştirmek adına Metro Fast gibi modern çözümleri de sunuyor.

Türk mutfağının zengin potansiyelini ortaya çıkarmak için Adana'nın yerel lezzetlerini koruyan ve bu lezzetleri müşteriler ile buluşturan mağaza, en yakın iş ortaklarından olan otel, restoran ve kafelere yönelik hizmetleri ile de bölgeye katkıda bulunuyor.

İndirim kampanyası

Mağaza, bugünün önemi nedeniyle bir indirim kampanyası da başlattı. 21-27 Haziran'da geçerli kampanya kapsamında, işletmelerin temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik ürünlerde yüzde 50'ye varan indirimler yapılacak.

25 yıldır Çukurova bölgesine hizmet veren ve Metro Türkiye'nin en büyük 6. mağazası olan Adana mağazası otel, restoran ve kafe işletmelerinin bir numaralı iş ortağı olma vizyonuyla çalışmalarını salgında aralıksız sürdürüyor.

Metro Türkiye'nin ülke genelinde iş ortaklarıyla birlikte gerçekleştirdiği "Küçük İşletmem İçin" hareketi kapsamında, Adana'daki 40 işletmeye işletme başına 5 bin liralık ürün ve servis desteğinde bulundu.

– "Adana'nın gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Metro Türkiye Adana Mağazası Müdürü Hakan Atak, şunları kaydetti:

"Türkiye'ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci unvanına sahip bir perakende şirketinin Adana mağazası olarak faaliyet gösterdiğimiz 1996 yılından bu yana biz de Çukurova bölgesinde öncü uygulamalarımızla ekonomik katma değer yaratıyoruz. Adana'da mağazamıza kayıtlı alışveriş yapan toplam 2 bin 200 HORECA müşterimiz bulunuyor. HORECA işletmelerinin sofralarını farklı kılacak, vegan, diyabetik, organik, coğrafi işaretli toplam 22 bin çeşit ürünümüzle sektörün tedarik noktasıyız. Mağazamızda HORECA için özel bu ürünler içerisinde balık ürünlerimiz de bulunuyor. 85'ten fazla balık çeşidiyle şehrin en büyük balık noktasıyız. Aynı şekilde hem kırmızı hem de beyaz et grubunda yine kalite ve çeşit ile şehrin en büyük et mağazasıyız. Yaklaşık 200'den fazla çeşit peynir ile şehrin güçlü şarküteri noktasıyız. Özellikle Ultra Freş guruplarımız bizi şehirde HORECA için çok önemli kılmakta. Yöresel ürünler noktasında ise halihazırda reyonlarımızda 20'den fazla Adana markası bulunuyor. Sunar Yağ, Beta Çay, Çay Çiftlik süt ürünleri, Aykan Sos, Doğanay Şalgam, Bal İkizi Şeker, Pak Yürek, Anavarza ve Binboğa Bal, Peros Deterjan, Fuji Klima bu ürünlerimizden başlıcaları."

Atak, işletmeleri desteklerken mağazayı ziyaret eden müşterilerine de en iyi denemi sunmak için yeni projeler hayata geçirdiklerini aktararak, "Bu kapsamda Metro Fast çözümümüzü özellikle pandemi ile artan hızlı, kolay ve temassız alışveriş ihtiyacını karşılamak üzere Adana mağazamızda da uygulamaya soktuk. Müşterilerimizin kasada bekleme dönemini bitiren ve alışveriş için toplamda harcanan süreyi dakikalara düşüren böylesi önemli bir uygulamayı Adana'daki müşterilerimizin kullanımına sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çeyrek asırdır olduğu gibi gelecekte de ülkemizin en büyük şehirlerinden olan, bölgemizin tarım, ticaret ve kültür merkezi Adana’nın gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken çalışanlarımız ile birlikte Adana için ‘en iyi’ olanı yapmak amacıyla çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), Adana'da yılın ilk yarısında bakım, onarım ve yatırım hedeflerini gerçekleştirdiğini bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Çukurova, Seyhan, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Yumurtalık, Karaisalı, Karataş, Pozantı, Kozan, İmamoğlu, Aladağ, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli'de 12 bin 495 aydınlatma armatürünün bakımı yapıldı.

Toroslar EDAŞ ekipleri, bölgede 64 pano ile 74 trafo ve 345 dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 279 kilometrelik hattın bakımı tamamlandı.

Adana’da hizmet verdiği 1 milyondan fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 250 kilometrelik yeni yer altı hattı tesis eden Toroslar EDAŞ ekipleri, kentte bin 843 yeni aydınlatma armatürünün montajını tamamladı. Ayrıca yeni 80 elektrik panosu ve 42 trafo merkezi montajı da yapıldı.

Şirket, söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamlarıyla yılın ilk 6 ayında koymuş olduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdiğini bildirdi.

Toroslar EDAŞ'ın Adana'da bakım ve yatırım çalışmalarının hız kesmeden süreceği kaydedildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bu sabah açıklanan 2021-YKS sonuçlarının ardından, YKS birincilerinin çıktığı illeri duyurdu.

Buna göre, 2021-YKS’de Temel Yeterlilik Testi’nin (TYT) oturumunda birinci Adana’dan çıktı.

Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumunda, sayısalda birincilik Adana, eşit ağırlıkta birincilik Konya, sözelde birincilik yine Adana illerinden oldu.

Yabancı Dil Testinin (YDT) birincileri ise Almanca: Balıkesir, Arapça: Konya, Fransızca: İstanbul, İngilizce: İstanbul, Rusça: Bursa illerinden belirlendi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, paylaşımında, adayları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Sağlık Bakanı Koca açıkladı

Bakan Soylu: "Bu gece yarısından itibaren 81 ilde kafeterya ve restoranlarda müzik yayını sona erecek"

Restoran ve kafeler müşteri kabul etmeye başladı