Per. Haz 20th, 2019

MHK Kış Seminerleri sona erdi

İSTANBUL (AA) – (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen kış seminerleri sona erdi.

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre Antalya'daki organizasyonda son olarak Üst Klasman Gözlemci Semineri gerçekleştirildi. Bu seminerin son gününde gözlemciler, oyun kurallarıyla ilgili sınava girdi.

Sınavın ardından MHK Başkan Vekili Bedri Dölkeleş ile MHK Üyesi ve VAR Koordinatörü Murat Ilgaz, gözlemci raporlarının değerlendirmesini yaptı.

Seminerin son oturumunda ise MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, ikinci yarı için MHK Talimatları'nı gözlemcilere aktardı.

 • TFF Üst Klasman Gözlemci Semineri sona erdi
 • İSTANBUL (AA) – Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen Üst Klasman Gözlemci Semineri sona erdi.
  Federasyondan yapılan açıklamaya göre, NG Sapanca Otel'de düzenlenen seminerin ikinci gününde MHK'nin eğitimden sorumlu üyesi Murat Ilgaz, oyun kuralları değişiklikleri ve Video Yardımcı Hakem (VAR) konularına yönelik sunum yaptı.
  Etkinlikte ayrıca, gözlemcilere video test uygulandı.
  MHK Başkan Vekili Bedri

 • MHK eğitim seminerleri tamamlandı
 • İSTANBUL (AA) – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) üyeleri, eğitimcileri ve FIFA hakemleri tarafından düzenlenen seminerler tamamlandı.
  TFF'den yapılan açıklamaya göre, 81 ili kapsayan 13 il merkezinde 434 klasman ve bölgesel hakeme yönelik verilen eğitimler sona erdi.
  Açıklamada, FIFA hakemlerinden Cüneyt Çakır'ın Ankara'da, Alper Ulusoy'un Trabzon'da, Ali Palabıyık'ın İstanbul'da, Mete Kalkavan'ın Bursa'da,