Milli boksörler, Kastamonu Saat Kulesi'nin bulunduğu alanda antrenman yaptı

KASTAMONU (AA) – Genç Kızlar Avrupa Boks Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Kastamonu'da kampa giren Türk Milli Takımı, antrenmanlarını tarihi Saat Kulesi'nin bulunduğu alanda yaptı.

Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu'daki Kadıdağı Kamp Merkezi'nde kampta bulunan 26 sporcu, kampın bir gününü kent merkezinde geçirdi.

Genç Kız Boks Milli Takımı Başantrenörü Fikret Taşdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampta kuvvet ve dayanıklılığa yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini belirtti.

Sokakta da antrenman yaptıklarını anlatan Taşdemir, "Bu nedenle Kastamonu Saat Kulesi'ni tercih ettik. Merdiven çalışması yapıyoruz. Sporcularımız manzara eşliğinde antrenman yapıyorlar. Sporcularımızın performansları iyi. Bu yıl Dünya Şampiyonası da var. Azimle çalışıyorlar." diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası'nın önemine işaret eden Taşdemir, "Son dönemde şehitlerimiz oldu. Bizler de ay yıldızı Avrupa'da dalgalandırmak için mücadele edeceğiz. Şampiyona bizim için biraz daha duygusal, biraz daha önemli. Ülkemiz adına çok madalya almak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Taşdemir, çalışmalarına 20 Mart'ta ara vereceklerini kaydetti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Uluslararası Boks Birliği (AIBA) Başkanı Umar Kremlev’le, 2021 Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nın İstanbul’da yapılması için görüşme yaptı.

Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamada, aynı zamanda AIBA Yönetim Kurulu Üyesi de olan Gözgeç’in İstanbul’da Kremlev’le bir araya geldiği belirtilerek, “2021 Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nın aralık ayında İstanbul’da yapılması hakkında görüşmeler yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

KASTAMONU (AA) – Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya alarak Türkiye’yi gururlandıran Busenaz Sürmeneli ve gümüş madalya alan Buse Naz Çakıroğlu’nun yolundan ilerlemek için yoğun çaba sarf eden boksörler, yumruklarını olimpiyat hayaliyle sallıyor.

İki başarılı boksörün kamp yaptığı Türkiye Boks Federasyonunun Kadıdağı Kamp Merkezi’nde 10-20 Ağustos’ta Bosna Hersek’te düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan milli takım sporcuları, hedeflerini en yüksekte tutuyor.

Üst Minikler Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Mustafa Oral, AA muhabirine, boksun olmazsa olmazının altyapı olduğunu belirtti.

Başarının altyapı ile birlikte geldiğini anlatan Oral, şöyle devam etti:

“Bizim amacımız elimizden geldiği kadar Türk boksuna sporcu yetiştirmek. Bu kadro 2028 olimpiyatlarının altyapısı. Olimpiyatta altın madalya kovalayan kızlarımız bu salondan geçtiler. Altyapıdan geldiler. Boksun temelini öğrenerek geldiler. Bu kızlarımız da inşallah onların düzeyinde olabilecek duruma gelebilecekler.”

Rabia Eylül Duman ise 14 yaşında olduğunu 10 yaşından itibaren de boks yaptığını anlattı.

Avrupa şampiyonu olmak istediğini ifade eden Rabia, “Sonraki hedefim de Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu ablalarım gibi olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek.” dedi.

Edanur İlhan ise 8 yaşından itibaren boks yaptığını belirterek, “Olimpiyatlarda derece yapıp finale kadar yükselmek istiyorum. Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakoroğlu ablalarım da bu salonlardan geçti, bu torbaları dövdü, bu ringlerde dövüştü. Onların hedeflerinden ilerlemeye çalışıyorum. Onlar gibi olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Nisanur Kökduman, olimpiyatlarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilmek için elinden geleni yapacağını kaydetti.