Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov ile görüştü

BAKÜ (AA) – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Azerbaycan Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov ile bir araya geldi.

Azerbaycan Eğitim Bakanlığında düzenlenen görüşmede, Türkiye ile Azerbaycan arasında eğitim alanındaki ilişkilerin mevcut durumunun ele alınmasının yanı sıra ilişkilerin daha da geliştirilmesi için yapılması gerekenler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede, "tek millet, iki devlet" sözlerini hem akıllarında hem de fikirlerinde taşıdıklarını ifade eden Selçuk, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirme görevinin daha çok eğitim sahasında çalışanlara düştüğünü belirtti.

Eğitimin insana dair her şeyi kapsadığını vurgulayan Selçuk, "Eğer biz eğitimde her şeyi güzelleştirirsek, bütün sahalarda daha hızlı mesafe alırız. Beraber yol alabileceğimiz birçok alan var. Mesleki eğitim olabilir, özel eğitim olabilir, sistemin dijitalleştirilmesi olabilir, eğitim sisteminin uluslararası standartlara taşınması olabilir." dedi.

– Bakan Selçuk, şehitlikleri ziyaret etti

Bakan Ziya Selçuk, ülkedeki temasları kapsamında Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini de ziyaret etti.

Selçuk, ilk olarak merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in kabrinin bulunduğu Fahri Hiyabanı'na, ardından 20 Ocak şehitlerinin yer aldığı Bakü Şehitler Hiyabanı'nda Ebedi Ateş Anıtı'na ve Bakü Türk Şehitliği'ne çelenk bıraktı.

İçişleri: İç güvenlik operasyonları kapsamında Ovacık kırsalında TKP/ML terör örgütü üyesi, Turuncu Liste'de aranan Hasan Ataş etkisiz hale getirildi

Dünya genelinde Kovid-19 salgını sebebiyle ölenlerin sayısı 380 bini aştı.

Fransa'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 107 artarak 28 bin 940'a yükseldi.

Son 24 saatte 974 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 129 bin 921 oldu.

Sağlık Bakanı Koca: "Toplam test sayımız 2,1 milyonu geçti. İyileşen hasta sayımız 130 bin. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalıyor."

Türkiye'de son 24 saatte 786 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 22 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 165 bin 555, can kaybı 4 bin 585 oldu.

Etiketler: