Mobilden Akbanklılar cebe inen Akbank Kart ile chip-para kazanıyor

İSTANBUL (AA) – Akbank, Akbank Mobil’den Akbanklı olanlara cebe inen Akbank Kart ile internet alışverişlerinde toplam 1200 TL'ye varan kaybolmayan chip-para kazanma imkanı sunuyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, dijital süreç ile Akbanklı olanlara 1 yıl boyunca EFT/Havale, limit üstü para çekme ve ortak ATM işlemlerinden ücretsiz faydalanma imkanı sunuyor.

Akbank Mobil'den ilk kez Akbanklı olup, Akbank Kart'ını cebe indiren müşterilerine internet alışverişlerinde yüzde 2, ayda 100 TL, 1 sene sonunda da toplam 1200 TL'ye varan kaybolmayan chip-para kazandırıyor.

Akbank Kart ile müşterilerine internetten yaptıkları alışverişleri kapıda ödeme yerine, hesaplarındaki nakit ile internetten güvenli alışveriş yapabilme olanağı sağlayan Akbank, sosyal mesafenin korunduğu bu dönemde teması en aza indirmeye de yardımcı oluyor.

Akbank Kart ile temassız olarak tek seferde 350 TL'ye kadar alışveriş de yapılabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Ödeme Sistemleri Bölüm Başkanı Şebnem Dağ Güven, şunları kaydetti:

"Artık müşterilerimiz Akbank Mobil'den, Akbank Kart'ını anında cebe indirebiliyor. Geçen yıl tasarımını ve özelliklerini yenilediğimiz, Türkiye’de temassız işlemlerde pazar lideri banka kartı olan Akbank Kart’ın dijital kullanım özelliği ile kuryeyi beklemeden anında internetten ödeme yapılabilir, mobil ödemelerde kullanılabilir. Akbank Kart ile yapılan alışverişlerde müşteriler hesaplarındaki para ile internet ve günlük alışverişlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler. Üstelik dijital müşteri edinimi sürecimiz ile Akbanklı olanlar, her internet alışverişine yüzde 2, aylık 100 TL'ye, toplamda 1200 TL'ye varan chip-para kazanabiliyor."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Akbank, Türk bankacılık sektörü mevduat bankaları arasındaki "ilk sürdürülebilir sermaye benzeri tahvil ihracını" gerçekleştirdi.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, 10 yıl vadeli ve 5 yıl sonunda erken itfa opsiyonuna sahip olan 500 milyon dolar tutarındaki işlemin getirisi ve kupon oranı yüzde 6,80 olarak gerçekleşti.

Bankanın sermaye benzeri tahvil ihracına yurt dışından 150'nin üstünde yatırımcıdan 1,4 milyar dolar civarında, ihracın yaklaşık 3 katı talep geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, mevcut sermaye yeterlilik oranlarıyla Türkiye'nin en güçlü bankalarından biri olduklarını belirterek, "Söz konusu ihraç tamamlandığında ise işlemin, bankamızın zaten uluslararası standartlarda oldukça yüksek olan sermaye yeterlilik rasyosuna 105 baz puan daha olumlu etki yapmasını beklemekteyiz." ifadesini kullandı.

– Düşük karbon ekonomisine geçişi destekleyecek projelerin finansmanında kullanılacak

Hakan Binbaşgil, söz konusu işleme 150'den fazla yatırımcının ilgi gösterdiğini, piyasalarda volatilitenin yüksek olduğu bir dönemde gerçekleştirdikleri sermaye benzeri tahvil ihracına yaklaşık 1,4 milyar dolar talep geldiğini bildirdi.

500 milyon doları Basel 3 uyumlu, sürdürülebilir sermaye benzeri tahvil ihracının; yatırımcıların yoğun ilgisi sayesinde yüzde 6,80 kupon oranıyla sonuçlandığını aktaran Binbaşgil, şu değerlendirmelerde bulundu:

"500 milyon dolar ihracımızın yatırımcılarının bölgesel dağılımına baktığımızda, sırasıyla yüzde 35'inin Birleşik Krallık'tan, yüzde 30'unun Amerika'dan, yüzde 30'unun Avrupa'dan ve kalan yaklaşık yüzde 5'inin ise Orta Doğu ve Asya'dan geldiğini görmekteyiz. Toplam yatırımcıların yüzde 39'u da ESG (sürdürülebilir borçlanma araçları odaklı) yatırımcılardan oluşmaktadır. İhraçtan elde edeceğimiz fonları ülkemizin düşük karbon ekonomisine geçişini destekleyecek projelerin finansmanında kullanacağız. Böyle başarılı bir işleme imza atmaktan gurur duyuyoruz"

– "Daha yaşanılabilir bir dünya için sorumluluk ve aksiyon almayı sürdüreceğiz"

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil, sürdürülebilirlik odaklı yurt dışı borçlanma işlemlerini çok önemsediklerini vurgulayarak, Ağustos 2020'de 50 milyon dolar büyüklüğündeki ilk yeşil tahvil işlemini tamamladıklarını anımsattı.

Nisanda ise bankanın ilk sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisiyle Türkiye ekonomisine 675 milyon doların üstünde destek sağladıklarını aktaran Binbaşgil, "Bu son 500 milyon dolar tutarındaki ihracımızla da Türk bankacılık sektörü mevduat bankaları arasındaki ilk sürdürülebilir sermaye benzeri tahvil ihracını gerçekleştirdik. Sektörümüz için örnek teşkil eden işlemlerle bankamızın sürdürülebilirlik temalı fonlamasını daha da yukarı taşıdık. Akbank olarak reel sektörümüze kaynak sağlamaya devam ederken, daha yaşanılabilir bir dünya için de sorumluluk ve aksiyon almayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL (AA) – Axess Mobil, internet alışverişlerini daha da kolaylaştırmak için yeni bir ödeme yöntemini hayata geçirdi.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, Axess Mobil ile Öde adını taşıyan bu ödeme yöntemi internet alışverişlerini kart numarası, son kullanım tarihi ve güvenlik kodu girmeden tek tıkla kolayca yapmayı sağlıyor.

Kullanıcılar, alışveriş platformunda almak istediği ürün veya hizmeti sepete attıktan sonra, “Axess Mobil ile Öde” seçeneğini işaretleyip, dilediği Akbank kredi veya banka kartını seçerek ödemelerini tamamlayabiliyor. Üstelik Axess ve Wings kart sahipleri kendilerine özel taksit imkanından da faydalanıyor.

Axess Mobil ile Öde hizmeti ilk olarak tatilsepeti.com üzerinden gerçekleştirilecek ödemelerde kullanılmaya başlandı. Üstelik lansmana özel 15 Haziran’dan 15 Temmuz’a kadar, Axess Mobil ile Öde seçeneğini kullanarak tatilsepeti.com üzerinden yapılacak 1.000 TL ve üzeri tek ödeme veya taksitli ödemelerde, 500 TL’ye varan yüzde 10 kaybolmayan chip-para kazanma fırsatı da sunuluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Ödeme Sistemleri Bölüm Başkanı Şebnem Dağ Güven, Akbank Mobil veya Akbank.com’dan dijital süreç ile anında Akbanklı olanların cep telefonlarına indirecekleri Axess Mobil ile hemen alışverişe başlayabileceğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Cebe inen Axess ve Wings kart, cebe inen Akbank Kart ve Akbank Cebe POS gibi ödeme sistemlerinde fark yaratan bir çok yenilikçi uygulamadan sonra şimdi de müşterilerimizin hizmetine Axess Mobil ile Öde’yi sunuyoruz. Bu yeni ödeme yöntemimiz ile kart sahipleri kart bilgilerini girmeden tek tıkla kolayca ödeme yaparken, üye işyerlerimiz ise milyonlarca Akbank müşterimize erişim imkanı elde ediyor. Bu yeni ödeme yönteminde değerli iş ortağımız olan firmalara özel ayrıcalıklar da sunuyor olacağız.

Hem üye iş yerlerimiz hem de kart müşterilerimiz için yeni bir ödeme deneyimini yaşattığımız Axess Mobil ile Öde’yi, ilk olarak tatilsepeti’nde devreye aldık ve müşterilerimize 500 TL’ye varan chip-para kazanma fırsatı sunduk. Henüz Akbanklı olmayanların da dilediği zaman dilediği yerden, ıslak imza gerekmeksizin anında Akbank müşterisi olabileceğini ve kartlarını fiziksel olarak teslim almayı beklemeden sunduğumuz ayrıcalıklardan anında faydalanabileceklerini hatırlatmak isterim. Müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz uçtan uca dijital yenilikler ile dijital ödemeler dünyasında fark yaratmaya devam edeceğiz."