Pts. Oca 27th, 2020

MSB'den Dünya Dünya Çocuk Hakları Günü paylaşımı

– “DEAŞ ve PKK/YPG gibi terör örgütlerinin savaşmaya zorladığı bölgemizdeki çocukların da teröristlerin elinden kurtarılması, huzur ve güven içinde yaşayabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz”

ANKARA (AA) – Dünya Çocuk Hakları Günü, Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla kutlandı.

Bakanlığın Twitter hesabında yer alan mesajda, "Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun. Bütün çocukların yüzününün güldüğü bir dünya diliyoruz. DEAŞ ve PKK/YPG gibi terör örgütlerinin savaşmaya zorladığı bölgemizdeki çocukların da teröristlerin elinden kurtarılması, huzur ve güven içinde yaşayabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz." ifadeleri kullanıldı.

NATO’nun Deniz Muhafızı Harekâtı’na destek sağlayan Türk Deniz Görev Kuvveti unsurlarından TCG GEDİZ fırkateynimiz ile Alman fırkateyni FGS MACLENBURG VORPOMMERN; TCG GÖKOVA fırkateynimiz ile Fransız gemisi FS DIXMUDE arasında Orta Akdeniz’de Geçiş Eğitimleri icra edildi.

Terör örgütü PKK/YPG, tıpkı DEAŞ terör örgütünün yaptığı gibi bombalı araç saldırılarıyla sivilleri hedef almaya devam ediyor. Acımasız terör örgütü Azez’de patlattığı bombalı araçla 7 masum sivili daha katlederken 20’den fazla sivili de yaraladı.

Devletimiz bir ve bütün olarak, bütün kurum ve kuruluşlarının gayretleriyle Elazığlı ve Malatyalı kardeşlerimizin yaralarını en kısa sürede saracaktır. #DevletMilletininYanında🇹🇷