Per. Eki 17th, 2019

“Mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz”

ANKARA (AA)- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Uzman Çavuş Hacı Bebek'in şehit olduğu haberini büyük bir teessürle öğrendiğini belirterek, "Terör örgütlerine fırsat vermeyip mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, harekat sırasında şehit düşen Uzman Çavuş Hacı Bebek için taziyelerini bildiren Ünal, şunları kaydetti:

"Barış Pınarı Harekatı kapsamında hemşehrimiz Uzman Çavuş Hacı Bebek’in şehit olduğu haberini büyük bir teessürle öğrendim. Terör örgütlerine fırsat vermeyip mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun."

Paylaşımında YPG/PKK terör örgütünün görevi başındaki gazetecilere saldırarak gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koyduğunu da bildiren Ünal, "Gazeteci arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin ilk paketi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu'na 22 Ekim'de günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

ABD Başkanı Donald Trump, "Birçok açıdan PKK, terör ve terör tehdidi bakımından muhtemelen DEAŞ'tan daha kötü." değerlendirmesini yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı: "Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG'li terörist sayısı toplam 653 oldu."

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "(Olası yaptırımlara karşılık) İncirlik Üssü'nün statüsüyle ilgili şu anda bir değişiklik öngörülmüyor."