Çar. Oca 22nd, 2020

Muğla'da motosiklet sürücülerine dağıtılan kasklarla uyarı yapıldı

MUĞLA (AA) – Muğla'nın Marmaris ilçesinde motosiklet sürücülerine ceza yazmak yerine hediye edilen kasklarla uyarı yapıldı.

Kaymakamlık tarafından yürütülen "Sen kaskınla çok daha havalısın" projesi kapsamında Kemeraltı Mahallesi Ulusal Egemenlik Caddesi'nde kask takmayan motosiklet sürücüleri durduruldu.

Sürücülere kask hediye edilerek uyarılarda bulunuldu.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, motosiklet sürücülerine önemini anlattığı kaskın hayat kurtardığını söyledi.

Sürücülere kask verdikten sonra sosyal medya hesaplarında "Kaskımı takıyorum" etiketiyle paylaşım yapmalarını rica eden Aksoy, "Motosiklet kullanımı ilçemizde çok yaygın. Motosiklet kazalarında kask takılmadığından kaynaklı yaralanmalar ve yaşam kayıpları oluyor. Marmaris'te 26 bin kayıtlı motosiklet var. İlçe dışından gelenlerle 30 bin motosiklet her gün trafikte." dedi.

İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri de uygulamada sürücülere kask kullanımına ilişkin broşür dağıttı.

Uygulamada sürücülerin çoğunun kask takmadığı görülürken, bir baba kucağında oğluyla uygulamaya takıldı. Babaya kask hediye eden Kaymakam Aksoy, oğluna da kask alması tavsiyesinde bulundu.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde #deprem
https://youtu.be/fAK8AOEoSHs

Manisa Valisi Ahmet Deniz: "(Manisa'daki deprem) Çeltikçi Mahallesi'nde birkaç evin yıkıldığı bilgisi var, yaralı yok"

Akhisar Belediye Başkanı Dutlulu: "Şehir merkezinde ciddi sıkıntı yok, yıkılmış bina haberi de gelmedi. Musalar köyüne ulaşmaya çalışıyoruz"

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi https://www.pscp.tv/w/1MYxNPlWkPzGw

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda TFF 1. Lig ekibi Büyükşehir Belediye Erzurumspor'a iki maçta da 3-2 yenilerek elendi.

Libya'daki Hafter güçleri, Berlin Konferansı'nda yapılan ateşkes çağrısına rağmen Trablus ve çevresine girecek sivil uçakları düşürmekle tehdit etti.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Feti Ün'e silahlı terör örgütü üyeliğinden verilen 12 yıl hapis cezasını onadı.

Libya'daki UMH güçleri: Hafter milisleri, Trablus'un dünyaya açılan kapısı Mitiga Havalimanı’nı grad füzeleriyle vurdu

FETÖ'nün "VIP dinleme" davasında eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe, 27 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası aldı.