Multinet Up, “2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri”nde birinci oldu

İSTANBUL (AA) – Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, Türkiye'de faaliyet gösteren ve çalışan deneyimine yatırım yapan şirketlerin başvurduğu "2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri"nde birinci oldu.

Şirket açıklamasına göre, 11 sektörden 55 marka arasında yapılan çalışan deneyimi "benchmark"ı sonucunda Multinet Up, 90 puanla en yüksek skoru elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, "Multinet Up'ta deneyim odaklı organizasyon yapısı, şirket içi iletişim, çevik performans yönetimi ve diğer tüm konularda çalışma hayatının son dönemde hızla değişen dinamiklerine en uygun yöntemleri benimsiyoruz. Uzun yıllardır oluşturduğumuz çevik ve esnek kurum kültürümüzü, tüm organizasyonel süreçleri kapsayacak şekilde güçlendirmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu bağlamda 2020'de birçok yeniliğe imza attıklarını belirten Yüngül, şunları kaydetti:

"Şirket içi iletişimin önem kazandığı pandemi döneminde fikir paylaşımı, etkileşim, birlikte değer üretme, yardımlaşma kültürünün güçlendirilmesi hedefiyle 'Kolektif Platform' adında dijital bir platform oluşturduk. Tüm çalışanlar için bir buluşma noktası olan bu platform çalışanlarımızın bilgi erişimlerini hızlandırmak için geliştirdiğimiz yapay zeka destekli sanal insan kaynakları asistanımız HİRİ'yi, çalışanlarımızın katkılarıyla gelişen şirketimizin sanal ansiklopedisi MultiWiki'yi, inovasyonun desteklenmesi amacıyla devreye aldığımız paylaşım platformu Kolektif Üretim'i ve kurumsal sosyal medya platformumuz Yammer'ı kapsıyor. Yılda bir veya iki defa kapsamlı görüşmeleri içeren geleneksel performans yönetim sistemini kaldırdık, yepyeni bir sistem kurduk. Bu yeni 'çevik performans sistemi' çalışanlar tarafından yönlendirilen, karşılıklı geri bildirime dayalı, yıl boyunca her çeyrek dönemde haftalık veya 2 haftada bir check-in görüşmelerinden oluşuyor."

Yüngül, bu uygulamalarla ve son dönemde hayata geçirdikleri diğer çalışmalarla oldukça başarılı bir yıl geçirdiklerini aktararak, "2021'de yaptığımız insan kaynakları hizmetleri memnuniyet anketi sonuçlarına göre Multinet Up'ta çalışan memnuniyet oranı yüzde 95. Bu gurur verici başarının çalışan deneyimi alanındaki en başarılı kurumların değerlendirildiği 2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri'nde birincilik ödülüyle taçlandırılması ise ayrıca onurlandırdı." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, Nice Medya tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çalışan Deneyimi Konferansı, 15 Nisan'da dijital olarak gerçekleşecek. Konferansta, Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, "Uzaktan Çalışma Deneyiminde Collaboration" sunumuyla Multinet Up'ın çalışan deneyimi stratejisini ve yolculuğunu paylaşacak.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

AFYONKARAHİSAR (AA) – Afyon Motor Sporları Merkezi’nde iki kategoride serbest antrenman ve sıralama turlarıyla başlayan organizasyonda, ilk gün Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nın (WMX) yanı sıra Avrupa Motokros Şampiyonası (EMX Open) yarışları yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, AA muhabirine, Dünya Şampiyonası’nda kadınların mücadelesinin startını verdiklerini söyledi.

Katılımın iyi olduğunu kaydeden Baysan, “120 sporcunun üzerinde bir sporcuyla dünyanın çeşitli bölgelerinden ve ülkelerinden katılım var. Günün sonunda birinci etaplarını tamamlayacak olan kadınlar ve gençler Avrupa Şampiyonasının bugün akşam üstü ikinci ayağını bitireceğiz.” dedi.

Şampiyonada iki ayak mücadelesinin Türkiye’de yapılacağını anımsatan Baysan, şöyle konuştu:

“Bunun nedeni Afyonkarahisar’da yapılan bu tesisin gerçekten dünya standartlarının üstünde olması ve bütün takımların bunu talep etmesi bize çok keyif verdi. Afyonkarahisar Valiliğinin, Belediyesinin bütün emekleri, çabaları, destekleri boşa çıkmadı. Türkiye’yi gururlandıran bir yarış Türkiye’de başladı.”

Bitci MXGP of Turkey’in 8. ayak yarışları yarın tamamlanacak ve dereceye girenlere ödülleri verilecek.

AFYONKARAHİSAR (AA) – Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AA muhabirine, 2021 yılındaki 9. ayak MXGP of Turkey’i festival şeklinde 1-5 Eylül’de gerçekleştirileceğini söyledi.

10. ayak yarışının da Afyon’da yapılacağını hatırlatan Zeybek, şunları kaydetti:

“MXGP of Afyon ismiyle 7-8 Eylül’de Afyon Motor Sporları Merkezi’nde 10. ayak yarışlarını gerçekleştireceğiz. Bu iki büyük spor organizasyonuyla da yurt içi ve dışından 100 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda inşallah, bu etkinlikler de kent ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır.”

Afyon potansiyeli

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke de MXGP of Turkey’in 2018 ve 2019 yıllarında Afyonkarahisar’da yapıldığını anımsattı.

Afyon Motor Sporları Merkezi’nin “en iyi pist”, “en iyi altyapı” ile “en iyi padok” ödüllerini aldığını hatırlatan Akülke, “Bu ödüllerle birlikle, pistin konumu itibarıyla 5 yıldızlı otellere yakınlığı, sağlık imkanları ve altyapı mükemmelliyeti Afyonkarahisar’ı uluslararası arenada gündeme getirmişti. Salgın nedeniyle yapamadığımız 2020’deki yarışından sonra bu yılki MXGP of Turkey’i Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 4-5 Eylül’de Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapacağız.” diye konuştu.

Akülke, MXGP of Turkey’in yanına Afyonkarahisar Belediyesiyle kente bir ayak yarışı daha kazandırmak için Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM), takımlar ve sporcularla yaklaşık 6 aydır kulis çalışmaları yaptıklarını anlattı.

“Bu festival ilerleyen yıllarda daha büyük bir organizasyon haline gelecek”

Türkiye’nin salgın sürecini en iyi şekilde yürüttüğüne dikkat çeken Akülke, şöyle konuştu:

“Takımlar ile sporcular, özellikle ikinci yarışında Afyonkarahisar’da düzenlenmesi için inanılmaz derecede baskı yapmışlar. Bunun yanı sıra diğer ülkeler de yarışın kendi ülkelerinde yapılması gerektiğine inanıyordu. İkinci yarışın alınması konusuyla ilgili ülkeler arasında çekişme vardı. Fakat, Afyonkarahisar’ın altyapısı nedeniyle müjdeyi verdik. ‘MXGP of Afyon” markasıyla 7-8 Eylül’de Dünya Motokros Şampiyonası’nın 10. ayağını da Afyonkarahisar’da gerçekleştireceğiz. TMF olarak biz de Türkiye ve Afyonkarahisar’a ikinci bir organizasyonu kazandırdığımız için çok mutluyuz.”

1-5 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye MotoFest’in de 3 gün daha uzadığına dikkat çeken Akülke, ” 7-8 Eylül’deki ‘MXGP of Afyon’ ile birlikte festival, 3 gün daha uzadı. Toplamda 8 güne çıkan Türkiye MotoFest’te yeni sürprizler olacak. İnşallah bu festival ilerleyen yıllarda daha büyük bir organizasyon haline gelecek.” ifadelerini kullandı.

Arif Yavuz