Multinet Up, Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri'nde iki kategoride ödül kazandı

İSTANBUL (AA) – Multinet Up, uluslararası arenada 2008'den bu yana müşteri deneyimi yarışmaları düzenleyen Awards International'ın Türkiye’de bu sene ilkini organize ettiği Turkey CX Awards'ta "En İyi Müşteri Deneyimi Stratejisi" kategorisinde gümüş ödülü, "Yılın Müşteri Deneyimi Lideri" kategorisinde ise altın ödülü almaya hak kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 18 farklı kategoride onlarca projenin yarıştığı Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri'nin finalleri ve ödül töreni Türkiye'den ve dünyadan müşteri deneyimi liderlerinin katılımıyla düzenlendi.

Markaların müşteri odaklılık hedefiyle gerçekleştirdiği çalışmaların başarısının ödüllendirildiği etkinlikte Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül "Yılın Müşteri Deneyimi Lideri" seçildi. Deneyim yönetimini insan, teknoloji ve süreç boyutlarıyla birlikte bütüncül bir yaklaşımla yürüten Multinet Up, "En İyi Müşteri Deneyimi Stratejisi" kategorisinde de gümüş ödülü almaya hak kazandı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, şunları kaydetti:

"Multinet Up'ta paydaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik geliştirdiğimiz çözümleri inovatif bir perspektifle ve en yeni teknolojiler aracılığı ile üretiyor, yeni nesil bir deneyim hedefliyoruz. 'Mükemmel çalışan deneyimi, mükemmel müşteri deneyiminin ön koşuludur' mottosundan hareketle, deneyimin teknoloji ve süreç boyutlarını insan boyutuyla birlikte ele alıyoruz.

Değişimin, ancak içten dışa doğru yükseldiği takdirde uzun soluklu ve etkili olacağının bilinciyle 2017 yılında organizasyon yapımızı yeniden şekillendirdik. İK, Proje ve Ürün Yönetimi, Müşteri Deneyimi ve Operasyonları, Süreç ve Kalite Yönetimi departmanlarımızı Müşteri Deneyimi CXO çatısı altında topladık. Kültürel dönüşümümüzü ise geleneksel liderlik anlayışından her açıdan farklı olan çevik liderlik modeliyle başardık."

Yüngül, yeniden yapılanma ve dönüşüm sürecinin ardından hem çalışanlara hem de müşterilere sundukları deneyimde dikkati çekici, ilerlemeler kaydettiklerini belirterek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Örneğin, birkaç ay önce yaptığımız anket sonuçlarına göre Multinet Up'ta çalışan memnuniyet oranımız yüzde 95. Benzer şekilde, müşterilerimizle iletişimde olduğumuz yazılı ve sözlü kanallardaki memnuniyet anket puanımız beşlik skor üzerinden 4,7 seviyesinde. Multinet Up'ın bu başarılarının Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri'nin değerli jürisi tarafından tescillenmesi bizim için çok gurur verici. Paydaşlarımızla etkileşimde bulunduğumuz her anın aynı kusursuz deneyimi sunması hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz çünkü biliyoruz ki söz konusu deneyimse tamam bitti diyeceğimiz bir varış noktası yok."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Multinet Up, pazarlama otomasyonu projesi Flow ile Best of Sales Awards'ta Gümüş Ödül'e layık görüldü.

Multinet Up'ın açıklamasına göre, şirketin, müşterilerinin hizmetleriyle ilgili içinde bulundukları farklı durumlarda, doğru kararları alabilmelerine yardımcı olmak için geliştirdiği pazarlama otomasyonu Flow Projesi ödüle değer bulundu.

Şirket, Flow projesiyle 96 başvurunun yarıştığı Best of Sales Awards'ta, "Satışta Teknoloji ve İnovasyon Uygulaması" kategorisinde Gümüş Ödül'ün kazananı oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Multinet Up Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bora Işık, şirketteki tüm ürün ve hizmetleri inovatif bir değer oluşturmak hedefiyle tasarladıklarını bildirdi.

Müşterilere, ilk andan satış sonrası desteklere kadar mükemmel bir deneyim sunmak için çalıştıklarını kaydeden Işık şunlara dikkati çekti:

"Müşterilerimizin bize nerede ihtiyacı varsa orada olmaya gayret ediyoruz. Bir pazarlama otomasyonu projesi olan Flow kapsamında da müşterilerimizin ihtiyacına dair edindiğimiz tüm bilgileri satış ekiplerine adım adım sunduk. Böylece satış ekiplerimizin ihtiyaca en uygun çözümü önermelerindeki hız ve performansları yüzde 25 iyileştirildi. Doğru kanallarda doğru içeriklerle yaptığımız pazarlama iletişimi sonucunda bize ulaşan potansiyel müşteri sayımız 3 katına çıktı. Yapay zeka ve makina öğrenmesiyle oluşturduğumuz müşteri veri setiyle müşterilerimize bir sonraki en iyi teklifi verebildik ve çapraz satışlarımızı yüzde 18 artırdık. Bu proje ile pazarlamanın ve satışın birbirinden ayrılmaz fonksiyonlar olduğunu bir kez daha anladık."

Işık, Flow ile elde ettikleri başarılı sonuçların, Best of Sales Awards tarafından ödüle layık görülmesinin gurur verici olduğunu bildirdi.

İSTANBUL (AA) – Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, Türkiye'de faaliyet gösteren ve çalışan deneyimine yatırım yapan şirketlerin başvurduğu "2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri"nde birinci oldu.

Şirket açıklamasına göre, 11 sektörden 55 marka arasında yapılan çalışan deneyimi "benchmark"ı sonucunda Multinet Up, 90 puanla en yüksek skoru elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, "Multinet Up'ta deneyim odaklı organizasyon yapısı, şirket içi iletişim, çevik performans yönetimi ve diğer tüm konularda çalışma hayatının son dönemde hızla değişen dinamiklerine en uygun yöntemleri benimsiyoruz. Uzun yıllardır oluşturduğumuz çevik ve esnek kurum kültürümüzü, tüm organizasyonel süreçleri kapsayacak şekilde güçlendirmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu bağlamda 2020'de birçok yeniliğe imza attıklarını belirten Yüngül, şunları kaydetti:

"Şirket içi iletişimin önem kazandığı pandemi döneminde fikir paylaşımı, etkileşim, birlikte değer üretme, yardımlaşma kültürünün güçlendirilmesi hedefiyle 'Kolektif Platform' adında dijital bir platform oluşturduk. Tüm çalışanlar için bir buluşma noktası olan bu platform çalışanlarımızın bilgi erişimlerini hızlandırmak için geliştirdiğimiz yapay zeka destekli sanal insan kaynakları asistanımız HİRİ'yi, çalışanlarımızın katkılarıyla gelişen şirketimizin sanal ansiklopedisi MultiWiki'yi, inovasyonun desteklenmesi amacıyla devreye aldığımız paylaşım platformu Kolektif Üretim'i ve kurumsal sosyal medya platformumuz Yammer'ı kapsıyor. Yılda bir veya iki defa kapsamlı görüşmeleri içeren geleneksel performans yönetim sistemini kaldırdık, yepyeni bir sistem kurduk. Bu yeni 'çevik performans sistemi' çalışanlar tarafından yönlendirilen, karşılıklı geri bildirime dayalı, yıl boyunca her çeyrek dönemde haftalık veya 2 haftada bir check-in görüşmelerinden oluşuyor."

Yüngül, bu uygulamalarla ve son dönemde hayata geçirdikleri diğer çalışmalarla oldukça başarılı bir yıl geçirdiklerini aktararak, "2021'de yaptığımız insan kaynakları hizmetleri memnuniyet anketi sonuçlarına göre Multinet Up'ta çalışan memnuniyet oranı yüzde 95. Bu gurur verici başarının çalışan deneyimi alanındaki en başarılı kurumların değerlendirildiği 2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri'nde birincilik ödülüyle taçlandırılması ise ayrıca onurlandırdı." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, Nice Medya tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çalışan Deneyimi Konferansı, 15 Nisan'da dijital olarak gerçekleşecek. Konferansta, Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, "Uzaktan Çalışma Deneyiminde Collaboration" sunumuyla Multinet Up'ın çalışan deneyimi stratejisini ve yolculuğunu paylaşacak.