Muş'ta menenjit vakasına rastlanmadı

MUŞ (AA) – Muş Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, menenjit şüphesiyle Erzurum'a sevk edilen hastanın tetkik sonuçlarının negatif çıktığını, bu yıl kentte menenjit vakasına rastlamadıklarını söyledi.

Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde kentte "menenjit salgını yaşandığı" yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

Muş'ta yapılan ön tetkikler ve muayene sonucu menenjit olabileceğini düşündükleri bir hastayı Erzurum'a sevk ettiklerini anlatan Serdal Türkoğlu, "Erzurum Sağlık Müdürlüğünün, Ankara Referans Laboratuvarına gönderdiği tetkik sonucu negatif çıktı. İlimizde bu yıl hiçbir menenjit vakasına rastlamadık. Halkımızın rahat olmasını istiyoruz. İlimizde menenjit salgını yoktur. Bu yıl hiçbir menenjit vakası saptanmadı."diye konuştu.

Kentte mevsimsel grip salgını yaşandığını anlatan Türkoğlu, "Bunda da sayılarımız her geçen gün düşüyor. Hastaneye başvuru sayısı azalıyor. Gerekli önlemleri alarak, poliklinik ve doktor sayımızı artırmıştık." dedi.

Kovid-19'dan son 24 saatte Brezilya'da 905, Hindistan'da 935, Meksika'da 695 kişi hayatını kaybetti.

İstanbul'da Kuzey Marmara Otoyolu’da otobüs kazası meydana geldi. Kazada ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi."

Bakan Koca: "Hastane doluluk oranlarımızda, yeni yatan ve taburcu olan hastaların yakın sayılarda olması sebebiyle değişiklik yok."

Son 24 saatte 1082 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 222 bin 656 oldu.

Sağlık Bakanı Koca: "Zatürre oranı tüm Türkiye'de düştü. Günlük test sayısında 64 bine çıktık. En yüksek sayı yaklaşık 58 bindi."

Etiketler: