Pts. May 27th, 2019

Nesrin Sipahi, burslu öğrenciler için sahne aldı

– Ankara Üniversitesinin burslu öğrenciler yararına düzenlediği defilede sahneye çıkan 84 yaşındaki Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi, Ankara Kent Orkestrası eşliğinde “Ankara Rüzgarı” adlı eseri seslendirdi

ANKARA (AA) – Ankara Üniversitesinin burslu öğrenciler yararına düzenlediği defilede 84 yaşındaki Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi sahne aldı.

'nden yapılan açıklamaya göre, Beypazarı Meslek Yüksekokulu moda, kuyumculuk, takı tasarımı ile ayakkabı tasarım ve üretimi öğrencileri ile eğitmenlerinin, üniversite öğrencileri yararına hazırladıkları tasarımlar, " ile Ankara Rüzgarı" defilesinde sergilendi.

Programa Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Programın en dikkati çekici ismi, döneminin yıldızı Nesrin Sipahi oldu. Ankara Rüzgarı, Fenerbahçe Marşı ve Aşkın Kanunu gibi yorumlarıyla tanınan Devlet Sanatçısı Sipahi, öncesi Ankara Kent Orkestrası eşliğinde "Ankara Rüzgarı" adlı eseri seslendirdi.

84 yaşında sahneye çıkıp eseri tekrar yorumlayan Sipahi, davetlilerden dakikalarca büyük alkış topladı.

– Ankara Yöresel Dokuma Kreasyonu

Defilede, koleksiyonda yer alan tasarımlardaki yöresel dokuma kumaşlar öne çıktı.

"Ankara Yöresel Dokuma Kreasyonu"nda, ayakkabılar ve kostümler Ankara'nın yöresel dokuma geleneğiyle hazırladı.

Geleneksel kültürün genç, dinamik ve modern bakışlarla yoğrularak ortaya çıkarıldığı birbirinden farklı ürünlerden oluşan defilenin tüm tasarımları, üniversitede yapıldı.

  • Hint modacı Tahiliani İstanbul'da defile düzenledi

  • – Ünlü moda tasarımcısı Tarun Tahiliani’nin, “Boğaziçi’ndeki Hindistan” festivali kapsamında düzenlediği defile, The Marmara Esma Sultan’da gerçekleştirildi

  • New York Fashion Week, Türk modacıları ağırladı
  • İSTANBUL (AA) – New York Fashion Week, bu yıl iki ayrı defileyle Türk modacıları ağırladı.
    Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) yapılan açıklamaya göre, Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye Tanıtım Grubu işbirliğiyle New York Fashion Week’e katılan modacı Hakan Akkaya, kendi hazırladığı ve koçluğunu üstlendiği iki defileyle Türk modasını bir kez daha dünya podyumlarında taşıdı.
    "Moda dünyasının dahi çocuğu"