Paz. Eki 20th, 2019

Nesrin Sipahi, burslu öğrenciler için sahne aldı

– Ankara Üniversitesinin burslu öğrenciler yararına düzenlediği defilede sahneye çıkan 84 yaşındaki Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi, Ankara Kent Orkestrası eşliğinde “Ankara Rüzgarı” adlı eseri seslendirdi

ANKARA (AA) – Ankara Üniversitesinin burslu öğrenciler yararına düzenlediği defilede 84 yaşındaki Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi sahne aldı.

Ankara Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu moda, kuyumculuk, takı tasarımı ile ayakkabı tasarım ve üretimi öğrencileri ile eğitmenlerinin, üniversite öğrencileri yararına hazırladıkları tasarımlar, "Ankara Üniversitesi ile Ankara Rüzgarı" defilesinde sergilendi.

Programa Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Programın en dikkati çekici ismi, döneminin yıldızı Nesrin Sipahi oldu. Ankara Rüzgarı, Fenerbahçe Marşı ve Aşkın Kanunu gibi yorumlarıyla tanınan Devlet Sanatçısı Sipahi, defile öncesi Ankara Kent Orkestrası eşliğinde "Ankara Rüzgarı" adlı eseri seslendirdi.

84 yaşında sahneye çıkıp eseri tekrar yorumlayan Sipahi, davetlilerden dakikalarca büyük alkış topladı.

– Ankara Yöresel Dokuma Kreasyonu

Defilede, koleksiyonda yer alan tasarımlardaki yöresel dokuma kumaşlar öne çıktı.

"Ankara Yöresel Dokuma Kreasyonu"nda, ayakkabılar ve kostümler Ankara'nın yöresel dokuma geleneğiyle hazırladı.

Geleneksel kültürün genç, dinamik ve modern bakışlarla yoğrularak ortaya çıkarıldığı birbirinden farklı ürünlerden oluşan defilenin tüm tasarımları, üniversitede yapıldı.

Erdoğan: "Bölgemizde ve dünyamızda istedikleri gibi at oynatabileceklerini sananlar, bu işin o kadar kolay olmadığını artık kabul etmelidir."

Erdoğan: "Türk milleti, bugün de istiklali ve istikbali için gerekirse tüm dünyayı karşısına alabileceğini bir kez daha ispatlamıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizler, bir oldukça, beraber oldukça, kardeş oldukça iyi kötü günümüzde birbirimizin yanında oldukça Allah'ın izniyle bu milleti kimse yenemez."

Erdoğan: "(Harekat bölgesindeki rejim güçleri) Aynı durum orada da geçerlidir; olursa olur, olmazsa kendi planlarımızı uygulamaya devam ederiz."

Erdoğan: "Harekat bölgemizin bir kısmında Rusya korumasındaki rejim güçleri bulunuyor. Meseleyi Putin'le ele alacağız. Bir hal çaresi bulmamız lazım."