Paz. Tem 21st, 2019

Nesrin Sipahi, burslu öğrenciler için sahne aldı

– Ankara Üniversitesinin burslu öğrenciler yararına düzenlediği defilede sahneye çıkan 84 yaşındaki Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi, Ankara Kent Orkestrası eşliğinde “Ankara Rüzgarı” adlı eseri seslendirdi

ANKARA (AA) – Ankara Üniversitesinin burslu öğrenciler yararına düzenlediği defilede 84 yaşındaki Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi sahne aldı.

'nden yapılan açıklamaya göre, Beypazarı Meslek Yüksekokulu moda, kuyumculuk, takı tasarımı ile ayakkabı tasarım ve üretimi öğrencileri ile eğitmenlerinin, üniversite öğrencileri yararına hazırladıkları tasarımlar, " ile Ankara Rüzgarı" defilesinde sergilendi.

Programa Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Programın en dikkati çekici ismi, döneminin yıldızı Nesrin Sipahi oldu. Ankara Rüzgarı, Fenerbahçe Marşı ve Aşkın Kanunu gibi yorumlarıyla tanınan Devlet Sanatçısı Sipahi, öncesi Ankara Kent Orkestrası eşliğinde "Ankara Rüzgarı" adlı eseri seslendirdi.

84 yaşında sahneye çıkıp eseri tekrar yorumlayan Sipahi, davetlilerden dakikalarca büyük alkış topladı.

– Ankara Yöresel Dokuma Kreasyonu

Defilede, koleksiyonda yer alan tasarımlardaki yöresel dokuma kumaşlar öne çıktı.

"Ankara Yöresel Dokuma Kreasyonu"nda, ayakkabılar ve kostümler Ankara'nın yöresel dokuma geleneğiyle hazırladı.

Geleneksel kültürün genç, dinamik ve modern bakışlarla yoğrularak ortaya çıkarıldığı birbirinden farklı ürünlerden oluşan defilenin tüm tasarımları, üniversitede yapıldı.

  • Podyuma “kelebek çocuklar” için çıktılar
  • MUĞLA (AA) – Muğla'nın Marmaris ilçesinde kelebek hastası çocuklar yararına defile düzenlendi.
    Nadir görülen ve "kelebek hastalığı" olarak bilinen hastalıkla dünyaya gelen çocuklara yardım amacıyla başlatılan "Kelebek Çocuklar" projesi kapsamında düzenlenen defilede, modacı Yıldırım Mayruk ile Can Çapar'ın 2019 yaz koleksiyonları tanıtıldı.
    Siteler Mahallesi'ndeki beş yıldızlı bir otelde gerçekleştirilen defilede, iki koleksiyonda yer alan 84 parça modaseverlerin

  • Sırbistan'da Anadolu'nun rengi kıyafetler tanıtıldı

  • – Başkent Belgrad’da düzenlenen “Anadolu’dan Vojvodina’ya Renk Yansımaları-Anadolu Kıyafetleri” konulu defilede, Anadolu’nun eşsiz renklerini anlatan 32 kıyafet sergilendi