Cts. Oca 18th, 2020

Nouriel Roubini, Kalite Kongresi'ne konuk olacak

İSTANBUL (AA)- Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından, iş, bilim, akademi, sanat dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılımıyla 26-27 Kasım'da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bu yıl 28’incisi düzenlenecek olan Kalite Kongresi’ne Nouriel Roubini gelecek.

KalDer’den yapılan açıklamaya göre, kongrede ulusal ve uluslararası alanda birçok uzman isim, dünyayı çevreleyen değişimin beraberinde getirdiği sosyal, ekonomik, çevresel, jeopolitik, kültürel ve eğitime ait sorunları tartışarak, bu sorunların çözüm önerilerini mercek altına alacak.

“Çözüm Özünde – Fix The Basics” temasıyla düzenlenecek kongrenin bu yılki özel oturum konuğu ise “kriz kahini” olarak bilinen dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini konuşmacı olarak yer alacak.

Türkiye ekonomisine yönelik önemli açıklamalarıyla da dikkati çeken ABD’li ekonomist Roubini, düzenlenecek olan özel oturumda, tüm dünyada yaşanan değişimin getirdiği sorunlarla birlikte bu sorunların sunduğu fırsatları da ele alacak.

– Avrupa’nın en büyük platformlarından

Avrupa’nın en büyük paylaşım platformlarından olan kongrede, “Yeni EFQM Modeli Neler Getiriyor”, “VUCA Dünyasında Kalite”, “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” başlıklı konular ele alınacak.

“Güncel Sorunlara Çözümler: Jeopolitik”, “Her Şeyin Geleceği: Uzgörü”, “Düşmanımız Doğa: Çevresel Sürdürülebilirlik ve 3. Dünya Savaşı” gibi konuların da tartışılacağı kongrede “Güncel Sorunlara Çözümler: Toplumsal – Kültürel Cinsiyet Eşitliği ve Kapsayıcılık”, “Güncel Sorunlara Çözümler: Eğitim” başlıkları ele alınacak.

Kongrenin gündem maddeleri arasında “Toplum ve Kurumların Sorun Çözme Kabiliyetinin Geliştirilmesi”, “Güncel Sorunlara Çözümler: Dünyayı Doyurmak – Küresel ve Ulusal Boyutta Tarım ve Hayvancılık” ve “Yaşam Biçimi Olarak Kalite” yer alacak.Paralel oturumlarla 60’dan fazla konuşmacının yer alacağı kongrede, 3 bine yakın yerli yabancı üst düzey katılımcı bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

MSB: Somali'de masum sivilleri hedef alan bombalı terör saldırısını en sert şekilde lanetliyor ve kınıyoruz.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre Türk inşaat şirketi çalışanları yaralandı.

Erdoğan, merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in vefatı dolayısıyla DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'a taziyelerini bildirdi.

İtalyan Bakan Di Maio: "Doğu Akdeniz Doğal Gaz Boru Hattı Projesi EastMed, maliyet ve inşaat süreci bakımından orta ve uzun vadeli bir seçenek olamaz"

Erdoğan'ın Politico makalesinden: "(Libya) Meşru hükümetin düşürülmesi halinde Avrupa'nın yeni sorun, tehditlerle karşı karşıya kalacağı unutulmamalı"

İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio: "Akdeniz'in iki büyük ülkesi İtalya ve Türkiye arasındaki ilişkiler sağlam ve mükemmeldir"

İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio: "(Libya'da) Ateşkesin izlenmesi için uluslararası bir misyon kurulması koşullar elverdiğinde değerlendirilebilir"

Erdoğan'ın Politico'daki makalesinden: "Avrupa Birliği, dünyaya, uluslararası arenada kayda değer bir aktör olduğunu göstermek zorundadır."

Erdoğan'ın Politico'daki makalesinden: "Libya'nın güvenlik güçlerini eğitecek, onların terörizm, insan kaçakçılığı mücadelesine katkı sunacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Politico'daki makalesinden: "Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçiyor."