Sal. Haz 18th, 2019

Öğrenciler atölyelerde hayata hazırlanıyor

– Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan ve Düzce’de açılan Tasarım-Beceri Atölyesi’nde öğrenciler uygulamalı eğitim görüyor

(AA) – Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan ve 'de açılan Tasarım-Beceri Atölyesi'nde öğrenciler uygulamalı eğitimle hayata hazırlanıyor.

TOKİ İlkokulunda oluşturulan atölyeyi ziyaret eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve ilçe kaymakamları incelemelerde bulundu.

Görevli öğretmenler ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'ten çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Dağlı, meyve bahçesi, tırmanma duvarı, müzik sınıfı, hayvan besleme, bitki yetiştirme, ütü yapma, halı dokuma gibi alanları inceledi.

Öğrencilerin çalışmalarına katılan protokol üyeleri, tasarımları inceleyerek onlarla sohbet etti.

– "Çocukların geleceğe güvenle bakmasını sağlayacak"

Vali Dağlı, 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan Tasarım-Beceri Atölyeleri'nin, çocukların geleceğe güvenle bakmasını sağlayacağını belirtti.

Atölyelerin eğitimde yeni bir nefes olduğunu kaydeden Dağlı, "Okulumuzdaki yeni atölyeleri hep birlikte gördük. Resim, müzik, el sanatları ve el becerilerini geliştirme adına pek çok faaliyetin yapılabildiği mekanlar ve imkanlar oluşturduk. Öncelikli olarak bunları tüm ilçelerimizde oluşturmak istiyoruz, bu güzel bir örnek oldu." ifadelerini kullandı.

Atölyeleri geliştirmek ve diğer okullarda da yeni atölyeler kurmak için çalışma yaptıklarını aktaran Dağlı, "Çocuklarımız hangi alana ilgi duyuyorsa o alana yöneliyor. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek, yaz döneminde de çalışmalara hız vererek gelecek dönemde bu alanların daha aktif olmasını sağlayacağız." diye konuştu.

Türkiye geneline yaygınlaştırılması planlanan Tasarım-Beceri Atölyeleri ile okullarda "sanat", "bilim", "spor", "kültür" ve "yaşam" başlıklarında, "ahşap ve metal" "görsel sanatlar", "müzik", "drama ve eleştirel düşünce", "tabiat ve hayvan bakımı", "yaşam becerileri", "açık hava sporları", "salon sporları", "FeTeMM (Fen, Teknoloji, Matematik, Mühendislik)" ile "yazılım ve tasarım" alanlarında katılımcı öğrenmeyi destekleyen eğitim sayesinde teori ile pratik birleştiriliyor.

 • Mehmet Akif Ersoy, vefatının 82. yılında, hayata gözlerini yumduğu Beyoğlu’ndaki Mısır Apartmanı önünde anıldı
 • İSTANBUL (AA) – Şiirlerinde milli ve manevi duyguları ön plana çıkaran, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy, vefatının 82. yılında, hayata gözlerini yumduğu Beyoğlu'ndaki Mısır Apartmanı önünde anıldı.
  Beyoğlu Kaymakamlığı, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi tarafından Ersoy'un hayatını kaybettiği İstiklal Caddesi'ndeki Mısır Apartmanı önünde anma töreni düzenlendi.
  Mısır Apartmanı'na milli şairin resminin yer

 • İstiklal Marşı'nın kabulünün yıl dönümünde anlamlı klip
 • ARTVİN (AA) – Artvin'in Hopa ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan klip beğeni topladı.
  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri kapsamında, kurum çalışanları, ilçenin farklı mekanlarında İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını seslendirerek klip hazırladı.
  Kurumun sosyal medya hesabından paylaşılan klip, büyük beğeni topladı.
  Hopa Halk Eğitim Merkezi