Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na koreografili destek

TOKAT (AA) – Tokat'ta, Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek için 180 öğrenci koreografiyle "Mehmetçik" yazdı.

Tokat'ta özel bir okulun bahçesinde toplanan 180 öğrenci, Barış Pınarı Harekatı'na destek için koreografi hazırladı. "Mehmetçik" koreografisi oluşturan öğrenciler, daha sonra Gazi Osman Paşa adına yazılan "Plevne Marşı"nı okudu ve Türk bayrağı açtı. Yapılan koreografi havadan görüntülendi.

Okul Müdürü Mustafa Oğul, amaçların Mehmetçik'e destek vermek olduğunu söyledi.

Tük Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'de barışı sağlamak için mücadele ettiğini hatırlatan Oğul, "Öğrencilerimizle birlikte biz de Mehmetçiğimizin bu mücadelesine destek vermek için özel bir koreografi hazırladık. Türk ordusu her zaman barışın simgesi olmuştur. İnşallah evlatlarımızın burnu bile kanamadan operasyonu bitirip memleketlerine dönerler." dedi.

Oğul, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı da bu koreografi ile kutladıklarını sözlerine ekledi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Dünya genelinde Kovid-19 salgını sebebiyle ölenlerin sayısı 390 bini aştı.

Sağlık Bakanı Koca: "Test sayımız, tarama amaçlılar dahil 54 binin üzerinde. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalmaya devam ediyor."

Son 24 saatte 926 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 131 bin 778 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 988 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 21 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 167 bin 410, can kaybı 4 bin 630 oldu.

Kovid-19 salgınında iyileşenlerin sayısı dünya genelinde 3 milyon 200 bini geçti.

Video Haber: Lise Öğrencilerinden Anlamlı Koreografi
Etiketler: