Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na koreografili destek

TOKAT (AA) – Tokat'ta, Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek için 180 öğrenci koreografiyle "Mehmetçik" yazdı.

Tokat'ta özel bir okulun bahçesinde toplanan 180 öğrenci, Barış Pınarı Harekatı'na destek için koreografi hazırladı. "Mehmetçik" koreografisi oluşturan öğrenciler, daha sonra Gazi Osman Paşa adına yazılan "Plevne Marşı"nı okudu ve Türk bayrağı açtı. Yapılan koreografi havadan görüntülendi.

Okul Müdürü Mustafa Oğul, amaçların Mehmetçik'e destek vermek olduğunu söyledi.

Tük Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'de barışı sağlamak için mücadele ettiğini hatırlatan Oğul, "Öğrencilerimizle birlikte biz de Mehmetçiğimizin bu mücadelesine destek vermek için özel bir koreografi hazırladık. Türk ordusu her zaman barışın simgesi olmuştur. İnşallah evlatlarımızın burnu bile kanamadan operasyonu bitirip memleketlerine dönerler." dedi.

Oğul, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı da bu koreografi ile kutladıklarını sözlerine ekledi.

Camilerin yeniden ibadete açılması dolayısıyla yarın saat 11.00'de merkezi camilerde 1003 şükür kurbanı kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Belki önümüzdeki, belki daha sonraki haftalarda Sultan Ahmet Camimizin avlusunda, meydanında cuma namazı kılacağız."

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen cemaatle ibadete, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Fatih Camisi'nde kıldıracağı cuma namazıyla başlanacak.

Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı dünya genelinde 2,5 milyonu aştı.

Çin Ulusal Halk Kongresi, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde uygulanacak Ulusal Güvenlik Yasası’nı kabul etti.

Meksika'da Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 463 kişi hayatını kaybetti.

Video Haber: Lise Öğrencilerinden Anlamlı Koreografi
Etiketler: