Öğrencilerden yetimlere kıyafet yardımı

ANKARA (AA) – Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin desteğiyle 370 yetim çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yapıldı.

İlahiyat Fakültesinden bir grup öğrenci tarafından Altındağ'da bayramlık alışverişi için bir mağazaya götürülen, aralarında Afgan, Iraklı ve Suriyelilerin de bulunduğu 370 yetim çocuk, dilediği ayakkabı ve kıyafeti alma imkanı buldu.

Konuya ilişkin bilgi veren dördüncü sınıf öğrencisi Ahmet Özdemir, 4 yıldır "Bayram alışverişine çıkıyoruz." sloganıyla yetim çocuklara kıyafet yardımı yaptıklarını, bu yıl da proje kapsamında 370 çocuğu giydireceklerini belirtti.

İhtiyaç sahibi yetimleri belirlemek için sivil toplum kuruluşlarından destek aldıklarını anlatan Özdemir, "Bu yıl, İyilik-Der adlı dernekten yardım aldık. Yetimlerin belirlenmesinin ardından onları bulundukları yerden servis araçlarıyla alıp alışverişe çıkarıyoruz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz."

MEB: "Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi başlayacak ve üç hafta sürecek."

ÖSYM Başkanı Aygün: "YKS'ye kaydını yapan ancak ödeme işlemlerini tamamlamayan adaylara yarın 09.00-23.59'da başvurularını tamamlama imkanı sağlandı"

EPDK Başkanı Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında bu geceden itibaren dağıtıcı ve bayilerin kar marjlarından 17 ila 25 kuruş indirim yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız."