Pts. Eki 21st, 2019

Öğrencilerden yetimlere kıyafet yardımı

– Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin desteğiyle 370 yetim çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi

ANKARA (AA) – Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin desteğiyle 370 yetim çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yapıldı.

İlahiyat Fakültesinden bir grup öğrenci tarafından Altındağ'da bayramlık alışverişi için bir mağazaya götürülen, aralarında Afgan, Iraklı ve Suriyelilerin de bulunduğu 370 yetim çocuk, dilediği ayakkabı ve kıyafeti alma imkanı buldu.

Konuya ilişkin bilgi veren dördüncü sınıf öğrencisi Ahmet Özdemir, 4 yıldır "Bayram alışverişine çıkıyoruz." sloganıyla yetim çocuklara kıyafet yardımı yaptıklarını, bu yıl da proje kapsamında 370 çocuğu giydireceklerini belirtti.

İhtiyaç sahibi yetimleri belirlemek için sivil toplum kuruluşlarından destek aldıklarını anlatan Özdemir, "Bu yıl, İyilik-Der adlı dernekten yardım aldık. Yetimlerin belirlenmesinin ardından onları bulundukları yerden servis araçlarıyla alıp alışverişe çıkarıyoruz." dedi.

Beşiktaş Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulunda Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların yeni başkanı oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Amerikalı müttefiklerimizden beklentimiz, Türkiye'ye verdikleri sözlere bu sefer bağlı kalmalarıdır."

Erdoğan: "Güvenlik bölgesini koruma altına alacağız. Dersimizi çalıştık, planlarımız, projelerimiz tamam. Adımlarımızı buna göre atıyoruz."

Erdoğan: "Terör örgütüyle anlaşmadık, ABD ile anlaştık. Burada birileri saptırma yapıyor, öyle bir şey yok."

Erdoğan: "(120 saat) Buna uyulduğu takdirde ne ala, uyulmadığı takdirde 120 saat bittiği anda tekrar harekatı aynen bırakılan yerden devam ettiririz"