Sal. Haz 18th, 2019

Öğrencilerin çektiği “Akran Zorbalığı” filminin galası yapıldı

– Üsküdar 3. Selim İlkokulu öğrencilerinin çektiği filmin gala biletlerinden elde edilen gelir Ağrı’daki ilkokul öğrencilerine gönderildi

İSTANBUL (AA) – Üsküdar 3. Selim İlkokulu öğrencilerince çekilen "Akran Zorbalığı" filminin galası gerçekleştirildi.

Öğrencilerin senaryosunu da yazıp çektikleri filmin okul bahçesinde yapılan galasına, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bahçede kurulan perdeye yansıtılan film, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Film öncesinde psikolog Cansu Angın ve Cartoon Network Dijital ve Halkla İlişkiler Direktörü Esti Pekdemir, akran zorbalığı hakkında söyleşi yaptı.

Öğrenciler, galada sosyal medyada ilgi gösterilen çizgi film kahramanı "Kral Şakir" tiplemesinin yapımcısı, karikatürist, çizer Varol Yaşaroğlu'na kitaplarını imzalattı.

Çocuk Sinema Okulu yapımcıları oyuncu Emre Turanlı, yapımcı-yönetmen Esra Özge Aktürk de çocuklara 3 yıl önce başlayan ve 6 aylık süreçte 8 branşta verdikleri eğitimler hakkında bilgi verdi.

Filmin biletlerinden elde edilen gelir, "Her bilet, bir dilek" kampanyası kapsamında Ağrı'daki ilkokul öğrencilerine bağışlandı.

 • ‘Hadi Be Oğlum’ filminin galası yapıldı
 • İSTANBUL
  Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi ve Alihan Türkdemir’in yer aldığı “Hadi Be Oğlum” filminin galası yapıldı.
  Kanyon AVM’de gerçekleştirilen gala öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Tatlıtuğ, film çekimlerinin 9 hafta sürdüğünü söyledi.
  Heyecanlı olduklarını dile getiren Tatlıtuğ, filmin, bir babanın evladı için verdiği kayıtsız, şartsız, sonsuz bir mücadeleyi konu edindiğini belirterek, “Olabildiğince samimi ve sıcak olmaya çalıştık.

 • “Antep Fıstığı” filminin galası yapıldı
 • GAZİANTEP (AA) – Yönetmenliğini Oğuz Yalçın'ın yaptığı, başrollerini İvana Sert, Orhan Uslu ve İlker Kurt'un paylaştığı "Antep Fıstığı" filminin galası Gaziantep'te gerçekleştirildi.
  Başrol oyuncularından İvana Sert, bir alışveriş merkezinde gerçekleşen gala öncesi yaptığı konuşmada, Gaziantep'te bulunduğu süre içerisinde şehre aşık olduğunu belirtti.
  Film çekimlerinin çok zevkli geçtiğini dile getiren Sert, "Beni bu role uygun gördükleri için