Çar. Ağu 21st, 2019

Okçular, Fetih Kupası öncesi İstanbul meydanlarında

– 6. Uluslararası Fetih Kupası Okçuluk Yarışmaları öncesinde okçular, İstanbul’un farklı meydanlarında çeşitli gösteriler yaptı

İSTANBUL (AA) – tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Fetih Kupası Okçuluk Yarışmaları öncesinde okçular, İstanbul'un farklı meydanlarında gösteriler yaptı.

Okçular Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Fetih Kupası öncesinde "Okçular Meydana Çıktı" sloganıyla yeniçeri elbiseleri giyen okçular, İstanbul'un en önemli meydanlarında çeşitli gösteriler gerçekleştirdi.

Işıklı okları, geleneksel yeniçeri kıyafetleri ile Taksim Meydanı'nda canlı heykel performansı sergileyen okçular, vatandaşlardan ilgi gördü.

Vatandaşlar, metro hatlarında yolculuk yapan okçularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilecek Uluslararası Fetih Kupası Okçuluk Yarışmaları öncesinde düzenlenen etkinliklerle dünyanın en eski sporlarından biri olan okçuluğun sevdirilmesi amaçlanıyor.

Okçular Vakfı'nın gerçekleştireceği sokak etkinlikleriyle İstanbul halkı okçulukta ulusal ve uluslararası alanda başarılı sporcuları görme imkanı da bulacak.

– Fetih Kupası'nda 55 ülkeden 500 okçu yarışacak

27-29 Mayıs'ta gerçekleşecek Uluslararası Fetih Kupası Okçuluk yarışmalarında, 55 ülkeden dünyanın en iyi 500 okçusu birincilik için yarışacak.

Fetih Kupasında, okçular "olimpik ve geleneksel okçular", "olimpik yay ve makaralı yay", "büyükler bay-bayan" kategorilerinde kürsüye çıkmak için ter dökecek.

  • Okçular Vakfından köy okulu öğrencilerine sürpriz
  • AMASYA (AA) – Okçular Vakfı üyeleri, Amasya'nın Karaköprü köyünde "su borusu" ve "saman balyası" ipinden yaptıkları yaylar ve ağaç dallarından yaptıkları oklarıyla hedeflere atış gerçekleştiren çocuklara okçuluk malzemeleri hediye etti.
    Okçular Vakfı yetkilileri, Anadolu Ajansının köydeki çocukların kendi imkanlarıyla yaptıkları oklarla atış yapmasını habere taşıması üzerine harekete geçti ve hazırladıkları okçuluk malzemeleriyle Amasya'ya geldi.
    Okçular Vakfı Kurucu