OPET çalışanlarından aşıya tam destek

ANKARA (AA) – OPET'te, ofise dönüş sürecinde çalışanların tamamına yakınının ilk doz aşısını olduğu bildirildi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, OPET'te Genel Müdürlük, terminal ve dolum tesisi çalışanları ile bölge müdürlükleri çalışanlarının tamamına yakınının ilk doz aşılarının tamamlandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, tüm birimlerde iki doz aşısı tamamlanmayan OPET personelinden haftanın iki günü son 72 saatte sonuçlanmış negatif Kovid-19 pcr testi istenmesi planlanıyor.

Açıklamada, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından geçen yıl yapılan denetimler sonucunda OPET'in, hem Genel Müdürlük binası hem de terminallerinde TSE'nin "COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı"nda belirtilen tüm şartları sağladığı kaydedildi.

TSE'nin OPET Genel Müdürlük'teki denetimleri sonucunda salgına karşı çalışanları, ziyaretçileri, tedarikçileri korumaya yönelik hijyen uygulamalarının, bulaşın önlenmesi yolunda hayata geçirdiği çalışmaların ve salgın yönetiminin program kapsamındaki tüm şartlara uygun olduğu tespit edildi

OPET Genel Müdürlüğü "TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi"ne hak kazandı. OPET'in Marmara, Mersin, Körfez, Körfez B ve Giresun Terminalleri’nde ise farklı zamanlarda gerçekleştirilen TSE denetimleri sonrası TSE COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı'na uygunluğu belgelenerek tesislerin "TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi" almasına karar verildi.

Öte yandan OPET istasyonlarında salgına karşı en üst düzeyde önlemler alınarak kesintisiz hizmet vermeye devam ediliyor. OPET, pandemi önlemlerini eksiksiz uygulayan ve uygulatan marka anlayışı, insan sağlığına ve hijyene önem veren hizmet kalitesi, Temiz Tuvalet Kampanyası ile dikkat çekiyor. Bu kapsamda OPET Antalya Acente İstasyonu TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanarak Türkiye’de bu belgeye sahip ilk istasyon oldu. Sürecin devamında aynı belge Çatalca'da bulunan 2, İzmir'de bulunan 4, Tuzla'daki 2 OPET acente istasyonu olmak üzere toplam 9 istasyon için de alındı.

OPET, Türkiye'de ilk Kovid-19 vakası açıklanmadan önce çalışan, ziyaretçi ve yüklenicilerin sağlığını korumak amacıyla önlemlerini almaya başlamıştı.

OPET'te yönetsel hususlar ile fiziksel tedbirlerinin uygunluğu özenle denetlenirken, tüm tesislerde ve Genel Müdürlükte gerçekleştirilen COVID-19 tatbikatları TSE tarafından iyi uygulama olarak takdirle karşılandı. OPET, aşılama süreci ile birlikte hem çalışanlarının hem de toplumun sağlığını gözeten uygulamalarına devam edecek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET'in desteğiyle geliştirilen İşimiz Temiz Projesi başladı.

OPET'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, hizmet sektöründeki mikro işletmelere yönelik hijyen eğitim programlarını kapsayan proje için Muğla, Antalya ve İzmir'den toplam 40 halk eğitimi merkezi eğitmeni bir araya gelerek eğitim içerikleri ve proje dokümanlarını inceledi ve projenin yol haritası üzerine fikir alışverişinde bulundu.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET'in desteğiyle geliştirilen İşimiz Temiz Projesi'nin resmi protokolü, Antalya Regnum Carya Otel'de düzenlenen İşimiz Temiz Proje Bilgilendirme Toplantısı'nda imzalandı.

Protokol imza töreni ile başlayan ve gün boyu süren toplantıda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen eğitmenlere Proje Mekanizması, Eğitici Rol ve Sorumlulukları, Eğitim Programları, Yetişkin Eğitimi Prensipleri ve Sosyal Etki Çalışması başlıkları altında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantı sonunda katılım belgesi alan eğitmenler, halk eğitim merkezlerinde işletme sahibi kursiyerlerle buluşmaya başlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MEB Araştırma, Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Cüneyt Akçapınar, projenin salgın döneminde önemi daha da artan hijyen konusunda yeni bir başlangıç olduğunu belirterek, "İşimiz Temiz Projesi ile amacımız, hizmet sektöründe faaliyet gösteren mikro işletmeler için hijyen normları oluşturmak, bu normların içselleştirilmesine yönelik eğitim programları geliştirmek ve söz konusu hijyen normları kapsamında Türkiye genelinde farkındalık yaratmaktır. Hizmet sektöründeki mikro işletmeler için hijyen standartları oluşturmayı hedeflediğimiz proje ile aynı zamanda bu işletmelere duyulan güven ve tercih edilirliklerinin artmasıyla gelir artışı da sağlanacağını umut etmekteyiz." ifadelerini kullandı.

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk de İşimiz Temiz Projesi ile hizmet sektöründe faaliyet gösteren mikro işletmelere yönelik hijyen eğitim programları oluşturduklarını belirterek, "Projemizle ilk etapta yeme-içme, konaklama ve ulaşım alanında faaliyet gösteren 31 bin 500 işletmeye ulaşmayı hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

Proje kapsamında İzmir'de yeme-içme sektöründen 6 bin, konaklama sektöründen 6 bin ve ulaşım sektöründen 6 bin olmak üzere toplam 18 bin, Antalya'da yeme-içme sektöründen 3 bin, konaklama sektöründen 3 bin ve ulaşım sektöründen 3 bin olmak üzere toplam 9 bin ve Muğla'da ise yeme-İçme sektöründen 1,500, konaklama sektöründen 1,500 ve ulaşım sektöründen 1,500 olmak üzere toplam 4 bin 500 mikro işletmeye ve toplamda ise 31 bin 500 mikro işletmeye toplum sağlığı açısından hayati önem taşıyan hijyenik koşulların oluşturulması ve işletilmesi amacıyla hijyen eğitimleri düzenlenecek.

ANKARA (AA) – Opet Fuchs, Aliağa'daki yeni üretim tesisi ile madeni yağ partneri olduğu Ford Otosan tarafından verilen FORD Q1 Kalite Sertifikası'na layık görüldü.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, yapılan denetimleri başarı ile tamamlayan Opet Fuchs daha önce de Çiğli'deki fabrikası için 2006 yılından beri Q1 Sertifikasına sahipti.

Opet Petrolcülük AŞ ve Almanya merkezli Fuchs Petrolub SE ortaklığı ile kurulmuş olan Opet Fuchs Madeni Yağlar San. ve Tic. AŞ'nin İzmir Aliağa'daki yeni üretim tesisine FORD Q1 Kalite Sertifikası verildi.

Opet Fuchs'un Aliağa'da iki sene önce faaliyete geçen, proses otomasyon sistemi ile donatılmış yeni madeni yağ üretim tesisi, motor, dişli, hidrolik sistem, endüstriyel yağlar, antifriz olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesinde yıllık tek vardiyada 60 bin ton üretim kapasitesine sahip bulunuyor.

Q1 Sertifikası kapsamında yetenekli sistemler, sürekli iyileştirme, sürekli üstün performans, üstün üretim süreci ve müşteri memnuniyetinden oluşan beş kritik alanda denetimler gerçekleştiriliyor. Yalnızca IATF 16949 standardını karşılamanın ötesinde mükemmellik sergileyebilen Ford tedarikçileri belgeyi almaya hak kazanıyor.