Sal. Ara 10th, 2019

Ordu'da şehit ailesine şehadet belgesi verildi

– Şırnak’ta şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı’nın şehadet belgesi ailesine takdim edildi

ORDU (AA) – Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı, Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı'nın şehadet belgesini ailesine teslim etti.

Ballı, Altınordu ilçesi Akyazı Mahallesi'nde yaşayan şehidin babası Bahittin, annesi Emine ve kız kardeşi Ayşegül Damcı'yı ziyaret etti.

Vali Vekili Ballı, Kara Kuvvetleri Komutanlığınca gönderilen şehadet belgesini şehidin babasına takdim etti.

Şehitliğin bir seçilmişlik olduğuna işaret eden Ballı, şunları söyledi:

"Biricik evladınızı vatan uğruna, bayrak uğruna, ezan uğruna şehit verdiniz. Öncelikle sizlere başsağlığı ve sabır diliyorum. Şehidimiz inancımız gereği en ulvi makam olan şehitlik mertebesine erişerek, Peygamber Efendimiz'e komşu olmuştur. Rabb'im ruhunu şad eylesin. Onun aziz hatırasını her zaman yaşatacağız. Geride bıraktığı siz değerli ailesine sahip çıkacağız. Bütün arkadaşlarımızla sizlerin emrindeyiz, her zaman yanınızdayız."

Konuşmanın ardından İlçe Müftü Vekili Fatih Özdemir tarafından Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Ziyarette, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Binbaşı Ahmet Meydan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ender Yanık da yer aldı.

Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı, 20 Mart'ta Şırnak'ın Silopi ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşmüştü.

Bakan Akar, RF Savunma Bakanı Şoygu ile yaptığı telefon görüşmesinde; Barış Pınarı Harekât Bölgesinde gelinen son durum başta olmak üzere, İdlip ve diğer bölgelerdeki savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunmuştur.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/9122019-57366

Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı tarafından Askeri Eğitim ve İşbirliği kapsamında Azerbaycan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeline harbe hazırlık eğitimleri veriliyor. 2 Aralık’ta başlayan eğitimler 13 Aralık tarihine kadar Gölcük’te devam edecek.
@wwwmodgovaz

Millî Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığına 2019 yılı Uzman Yardımcısı Başvuruları Başlamıştır. Detaylı bilgiye https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.