Özbekistan ve Hindistan Dışişleri Bakanları Afganistan'daki durumu görüştü

TAŞKENT (AA) – Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, Hint mevkidaşı Subrahmanyam Jaishankar ile bir araya geldi.

Özbekistan Dışişleri Bakanlığı Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Kamilov, temaslarda bulunmak üzere gittiği Hindistan'da mevkidaşı Jaishankar ile görüştü.

Görüşmede, iki ülke arasındaki iş birliklerinin geliştirilmesi konuları ele alındı.

Afganistan meselesini detaylı olarak görüşen Kamilov ve Jaishankar, ülkedeki durumun en kısa zamanda istikrara kavuşmasından yana olduklarını vurguladı.

Bakanlar ayrıca Afganistan konusunda alınan kararların hayata geçirilmesinde Ocak 2019'da Semerkant'ta düzenlenen "Hindistan-Orta Asya-Afganistan Diyaloğu" Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın süreklilik kazanmasının da etkili olacağını kaydetti.

Geçen sene Özbekistan'ın Semerkant şehrinde düzenlenen "Hindistan-Orta Asya-Afganistan Diyaloğu" Dışişleri Bakanları Birinci Toplantısı'nda, Afganistan'ın istikrara kavuşturulması ve bu ülkeyi bölgesel iş birliği sürecine kazandırma konuları ele alınmıştı.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı seçildi

Sağlık Bakanı Koca: "Vaka artışlarıyla öne çıkan 5 ilde son üç gündür ortalama yüzde 7 daha az yeni vaka var."

Sağlık Bakanı Koca: "Yoğun bakım doluluk oranlarımız 1 aydır yüzde 59 - yüzde 61 arasında. Taburcu ettiğimiz hasta kadar yeni hasta yatırıyoruz."

Son 24 saatte 2 bin 297 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 185 bin 292 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 1053 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 19 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 207 bin 897, can kaybı 5 bin 260 oldu.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'da Kovid-19 tespit edildi

Etiketler: