Pandemiyle mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanları, fotoğraf sergisiyle anıldı – EDİRNE

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

– Sergiden detaylar
– Edirne Diş Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Haluk Çaylı'nın açıklamaları Pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanları, fotoğraf sergisiyle anıldı
EDİRNE (AA) – Edirne'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına fotoğraf sergisi açıldı.

Karaağaç Mahallesi'ndeki Osman İnci Müzesi'nde açılan sergide, aralarında Prof. Dr. Feriha Öz ve Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun da bulunduğu 51 sağlık çalışanının mozaik-fotoğraf tekniğiyle hazırlanmış fotoğrafları yer aldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda davetlinin yer aldığı açılış öncesi hayatını kaybeden sağlık çalışanları için saygı duruşunda bulunuldu.

Müze Müdürü Bilal Sarıgül yaptığı konuşmada, sergiyi, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Başar Hatırnaz ile hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına hazırladıklarını söyledi.

Çalışmalarını 3 Ağustos'ta tamamlayarak fotoğrafları baskıya gönderdiklerini belirten Sarıgül, “3 Ağustos'tan 6 Eylül'e kadar 51 olan sayı maalesef 79'a çıktı. Bu da yüzde 55 artışa tekabül ediyor. İnanılmaz bir dönemdeyiz. Umarım bu dönemi en kısa zamanda atlatır ve sağlıklı günlerimize geri döneriz.” dedi.

Edirne Diş Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Haluk Çaylı da sergide meslektaşı, Türk Diş Hekimleri Birliği Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Oral'ın da fotoğrafının yer aldığını belirtti.

Oral'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını ifade eden Çaylı, “En son Kayseri'de görüşmüştük. Çok iyi bir abimizdi. İnsan birden kaybedince hüzne kapılıyor, üzülüyor.” dedi.

Davetlilerin salona 4 kişilik gruplar halinde alındığı sergi, 25 Ekim'e kadar görülebilecek.