Para Atıcılık Dünya Kupası – 30.09.2018

İSTANBUL (AA) – Para Dünya Kupası'nı Milli Takımı 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı.

Fansa'nın Chateauroux şehrinde gerçekleştirilen şampiyona sonunda, Atıcılık Milli Takımı, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için vize alamadı.

Kadınlar 10 metre havalı tabancı kategorisinde Aysel Özgan'ın yanı sıra Korhan Yamaç, Cevat Karagöl ve Yunus Bahçeci'den oluşan erkekler havalı tabanca takımı gümüş madalya ile şampiyonayı tamamladı. Cevat Karagöl, Korhan Yamaç ve Aysel Özgan’dan oluşan Karışık Serbest Tabanca Takımı ise turnuvayı 3. sırada tamamladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

 • Para Atıcılık Dünya Kupası – 27.09.2018
 • İSTANBUL (AA) – Para Atıcılık Dünya Kupası'nın dördüncü gününde, kadınlar 10 metre havalı tabanca kategorisinde Aysel Özgan ve erkekler havalı tabanca takımı gümüş madalya aldı.
  Fansa'nın Chateauroux şehrinde gerçekleştirilen ve Atıcılık Milli Takımı'nın 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na kota almak için mücadele ettiği organizasyonda Aysel Özgan, kadınlar 10 metre havalı tabancı kategorisinde 231,7 puanla ikinci sırayı aldı.
  Milli

 • Para Atıcılık Dünya Kupası sona erdi
 • ANKARA (AA) – Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen Para Atıcılık Dünya Kupası sona erdi.
  Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, El Ayn kentinde 16-23 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen organizasyonda üç milli sporcu, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na kota aldı.
  25 metre tabancada Murat Oğuz, 10 metre havalı tüfekte Çağla Atakal ve 10 metre havalı tabancada Ayşegül Pehlivanlar,