Parası olmayana ücretsiz döner

SİİRT (AA) – Siirt’te hayırsever esnaf, satın alacak parası olmayan vatandaşlara talep etmeleri halinde ücretsiz tavuk döner ikram ediyor.

Kentte uzun yıllar Siirt Fenerbahçeliler Derneğinin başkanlığını yürüten, çok sayıda genci futbolla tanıştırdığı için “Başkan” lakabı takılan Hayrettin Toprak, sporun yanı sıra esnaflık da yapıyor.

Güres Caddesi’nde lokanta işleten Toprak, parası olmadığı için yemek yiyemeyen vatandaşlara yardımda bulunmak amacıyla iş yerine, “Parası olmayıp karnı aç olan çekinmeden isteyebilir” yazısı astı.

Hayırsever esnaf, talep edenlere ücretsiz tavuk döner ikramında bulunuyor.

– “Kapımız herkese açık”

Toprak, yaptığı açıklamada, iş yerine gelen müşterilerin büyük kısmının Suriye uyruklular ile üniversite öğrencileri ve engelliler olduğunu söyledi.

Parası olmayanlara Allah rızası için destek sunmak istediğini anlatan Toprak, “Kapımız herkese açık. Garibanları, yolda kalmışları, parası olmayanları mekanımıza bekliyoruz. Kim olursa olsun, başımızın, gözümüzün üstünde yeri var.” dedi.

Toprak, bu uygulamanın diğer esnaf ve çevredeki vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandığını ifade ederek, yemek yemeye gelenlerin ettiği duayı en büyük sermaye olarak gördüğünü kaydetti.

Parası olmayan öğrencilerin tezgahta yazıyı gördükten sonra ekmek arası döner istediğini belirten Toprak, “Bu uygulamayı bir gün veya bir aylık yapmıyoruz. Yaşadığımız sürece, burası açık olduğu müddet devam ettireceğiz. Misafir gelen Suriyeli, Afganistanlı veya Siirtli kim olursa olsun ayrım yapmadan kapımız herkese açık. Siirt’te böyle uygulama yapılması güzel oldu. Amacımız diğer esnafın da bunu sürdürmesi.” diye konuştu.

BIST 100 endeksi Kovid-19 salgını sonrası ilk defa 120 bin puanın üzerini gördü.

BDDK: "Mevcut kredi limitlerine haklı ve somut gerekçeler olmaksızın bloke konulmamalı, limitlerin kullanıma hazır tutulmasına özen gösterilmeli."

BDDK: "Bireysel ve ticari müşterilerin vade tarihi 2020 yıl sonuna kadar olan ödemelerine ilişkin öteleme talepleri karşılanmalı."

BDDK, salgın sonrası normalleşme döneminde finansal kurumlara bireysel ve ticari müşterilere kolaylık sağlayacakları hususları bildirdi.

Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 1254, Meksika'da 895, Hindistan'da 482 kişi hayatını kaybetti.

Sakarya'daki patlamaya ilişkin gözaltına alınan havai fişek fabrikasının 2 sahibinden biri tutuklandı, diğeri adli kontrolle salıverildi.

Video Haber: Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Ali Fuat Atik, görevine başladı
Etiketler: