Paris'te “Kudüs'ün İnsani Yüzü” sergisi açıldı

PARİS (AA) – Fransa'nın başkenti Paris'te, "Kudüs'ün İnsani Yüzü" isimli fotoğraf sergisi açıldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) bağlı İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Formu, Toplumsal Bütünlük için Avrupalı Müslümanlar Girişimi'nin (EMİSCO) ev sahipliğinde Paris'te düzenlenen sergiye çok sayıda kordiplomatik ve davetli katıldı.

Serginin açılışında, AA muhabirine konuşan İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Formu Başkanı Elşad İskenderov, Filistinlilerin Kudüs ile ilgili davalarının haklı sesini duyurmak ve farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler düzenlendiklerini söyledi.

Bu serginin amacının Kudüs'ün üç semavi dinin merkezi, Filistinlilerin yaşadığı zorlukları ve onların yanında olduklarını anlatmak olduğunu belirten İskenderov, etkinliğin diğer Avrupa ülkelerinde ve İstanbul'da da sergileneceğini kaydetti.

EMİSCO Sözcüsü Veysel Filiz ise bir dönem Kudüs, Saraybosna, İstanbul ve Kurtuba'nın birlikte yaşamanın bir sembolü olduğunu ifade etti.

"Dünya beşten büyüktür" mesajının arkasında bu sembolün olduğunu aktaran Filiz, "Bu sergi bunun resmedildiği bir sergi. Bu açıdan bu serginin Paris'te düzenlenmesi bizim açımızdan önemlidir. Güzel bir girişim oldu." dedi.

  • Türkiye'den arabuluculuk zirveleri
  • – İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İkinci Arabuluculuk Konferansı, 29 Kasım’da, İstanbul Arabuluculuk Konferansı 30 Kasım’da yapılacak

  • Paris'te “Türkiye-Avrupa Birliği: Hangi Dayanışma?” konferansı
  • PARİS (AA) – Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, "Avrupalı dostlarımız bizi her zaman anlamıyor. Kendine gelmek ve uluslararası alanda bir söz söylemek istiyorsa Türkiye'yi AB'ye dahil etmekten başka seçeneği yoktur." dedi.
    Fransa'nın başkenti Paris'te, Senatör Josiane Costes'in ev sahipliğinde Senatoda çok sayıda yabancının katılımıyla Avrupa Araştırma ve İletişim Enstitüsü tarafından "Türkiye-Avrupa Birliği: Hangi Dayanışma?" konulu