Patlamış balon, muffin kalıbından elbise defilesi

KAYSERİ (AA) – Şerife Bacı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinin çocuk gelişimi bölümü öğrencileri, tuvalet kağıdı rulolarını, patlamış balonları, atık gazete kağıtlarını ve muffin kalıplarını değerlendirerek farklı kostümler tasarladı.

Öğrencilerin ikinci dönem boyunca emek vererek hazırladıkları kostümler, okul bahçesinde düzenlenen defilede tanıtıldı.

Geri dönüşüme, çevre bilincine ve az maliyetle neler yapılabileceğine dikkati çekmek amacıyla gerçekleştirilen defile, okul yönetimi, öğrenciler ve velilerden beğeni topladı.

Defilede atık gazete kağıtlarından patlamış balonlara, kullanılmış muffin kalıplarından tuvalet kağıdı ruloları ve pet şişelerden yapılmış farklı kostümler yer aldı.

Atıklarla yapılan kostümlerin yanı sıra Nasreddin Hoca, Keloğlan gibi karakterlerin kostümleri de öğrenciler tarafından "Kostüm ve aksesuar hazırlama" dersi kapsamında yeniden tasarlandı.

Öte yandan davetlilere yiyecek-içecek alanı öğrencilerinin hazırladığı yiyecekler ikram edilirken, güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında eğitim gören öğrenciler de farklı tarzdaki makyajlarıyla dikkati çekti.

Koca: "Pozitif tanı konan hastaların büyük kısmı hastalığı belirtisiz ve evde geçiriyor. 81 ilimizde Kovid nedeniyle dün yatan hasta sayısı 41."

Sağlık Bakanı Koca: "Toplam vakaların yüzde 80'i iyileşti. Yeni iyileşen hasta sayımız 2 bine yakın."

Son 24 saatte, 1922 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 135 bin 322 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 878 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 21 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 169 bin 218, can kaybı 4 bin 669 oldu.

Dünya genelinde Kovid-19 salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 400 bini aştı.

Kovid-19 vaka sayısı dünya genelinde 6 milyon 900 bini aştı.

Video Haber: Tesettürlü top model Halima Aden podyuma çıktı
Etiketler: