Pegasus Hava Yolları'na 2 ödül

İSTANBUL (AA) – Pegasus Hava Yolları, Airfinance Journal Ödülleri 2020 kapsamında "Yılın JOLCO Bazlı Finansal Kiralama Anlaşması" ve "Yılın Hava Yolu Hazine Ekibi" kategorilerinde 2 ödüle layık görüldü.

Pegasus Hava Yolları'ndan yapılan açıklamaya göre şirkete, dünyanın önde gelen havacılık yayınlarından Airfinance Journal tarafından her sene gerçekleştirilen Airfinance Journal Ödülleri kapsamında 2 ödül verildi.

Şirketin bir Airbus A321neo model uçak teslimatı kapsamında 55 milyon avroluk Jolco finansmanı sağlaması, işlemin yapısı itibarıyla yenilikçi oluşu ve bir üreticinin üretim hattından tamamen uzaktan teslim edilen ilk uçak olması sebebiyle "Yılın JOLCO Bazlı Finansal Kiralama Anlaşması" ödülüne layık görüldü.

Pegasus Hava Yolları Uçak Finansman Ekibi ise sigorta destekli finansman ürünü Balthazar finansmanları, ECA destekli finansmanlar, yeni teslimatlar için JOLCO finansmanları gibi farklı yapıları kapatarak finansman kanalını çeşitlendirmede başarılı oldu. Ayrıca Boeing 737-800'lerin bazılarının satış ve geri kiralama piyasası yoluyla çıkışını da sağlayan ekip, bu başarılı çalışmalar çerçevesinde "Yılın Hava Yolu Hazine Ekibi" ödülünü aldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Pegasus Hava Yolları, pandemi döneminde olumsuz etkilenen meslek grubundan olan müzisyenlere özel kampanya başlatarak, yolculardan iç hat uçuşlarında 50 lira, dış hat uçuşlarında 45 dolar olan müzik aleti taşıma ücreti alınmayacağını duyurdu.

Pegasus Hava Yolları'nın sosyal medya adresinden yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

"Müzik aşkı tarifsiz, Pegasus’la enstrümanını taşıman 30 Eylül’e kadar ücretsiz. Yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlarda enstrümanını ücretsiz taşıyabilirsin. Kampanya kapsamında 30 Eylül (dahil) tarihine kadar İç Hatlarda 50 lira, dış hatlarda 45 dolar olan müzik ekipmanı taşıma bedeli alınmayacaktır. Müzik aleti taşıyacak yolcularımızın bu eşyaya ilişkin taşıma taleplerini Pegasus çağrı merkezi, Pegasus acenteleri veya havalimanı uçuşa kayıt (check-in) bankosunda uçuşlarına ekletmeleri zorunludur."

Açıklamada kabine kabul edilecek olan maksimum eşya sayısının bir adet olduğu, 1 adet üzeri müzik aletlerinin uçak altına verilmesinin gerektiği belirtildi.

Kabin içinde taşımaya uygun olmayan enstrümanların ise özel kutusunda veya uygun bir şekilde paketlenmiş halde uçağın bagaj bölümünde taşınmasının zorunlu olduğu kaydedildi.

İSTANBUL (AA) – Gazipaşa-Alanya Havalimanı, Pegasus Havayolları’nın Ukrayna’nın başkenti Kiev’den gerçekleştirdiği ilk uçuşu törenle karşıladı.

TAV Havalimanları'ndan yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanları tarafından işletilen Gazipaşa-Alanya Havalimanı, bu sabah Kiev’den gelen Pegasus Havayolları uçağını su takıyla karşıladı.

Airbus 320 ile düzenlenen uçuşla 168 yolcu Gazipaşa-Alanya’ya geldi.

Pegasus, sezon boyunca haftada dört gün Gazipaşa ve Kiev arasında karşılıklı uçuş düzenleyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Gazipaşa Genel Müdürü Ekrem Akgül, “Bugün Pegasus Havayolları’nın Kiev’den gerçekleştirdiği ilk uçuşu karşılamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Salgına karşı tüm önlemlerimizi tam olarak alarak yolcularımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde dış hat uçuşlarımızın artarak sürmesini ve dünyanın her yerinden misafirlerimizi karşılamayı umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

2021’de hava yollarının planlamalarına göre, bugün itibarıyla Gazipaşa-Alanya Havalimanına 12 hava yolunun 10 ülkedeki 15 destinasyona uçuş düzenlemesi bekleniyor.