Cts. Oca 18th, 2020

“Pera Müzikali” ünlü sanatçıları aynı sahnede buluşturacak

– Müjdat Gezen, Cüneyt Arkın, Gönül Yazar, Kayhan Yıldızoğlu, Melihat Gürses, Melike Demirağ ve Yener Çevik gibi isimleri buluşturan eser, 3, 17 ve 24 Kasım’da TİM Show Center’da sahnelenecek

İSTANBUL (AA) – Müjdat Gezen'in yazıp yönettiği ve aynı zamanda rol aldığı "Pera Müzikali", 3 Kasım'da prömiyer yapacak.

Cüneyt Arkın, Gönül Yazar, Kayhan Yıldızoğlu, Melihat Gürses, Melike Demirağ ve Yener Çevik gibi isimleri buluşturan eser, TİM Show Center'da sahnelenecek.

Müzikal, 1453’ten 2019'a İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki eğlence hayatını belgeler, müzik ve mizahla sahneye taşıyacak.

"Pera Müzikali"nde, Dok Sirk Kumpanyası sanatçıları, dans grubu, mehter takımı ve diğer rollerle birlikte 117 kişilik bir kadro görev alacak.

Dekor tasarımında Barış Dinçel'in imzası bulunan, müzik direktörlüğünü Seçil Akın'ın üstlendiği müzikalin basın gösterimi, TİM Show Center'da yapıldı.

Gösterimin ardından tüm kadroyla sahneye gelen Müjdat Gezen, oyun hakkında açıklamalarda bulundu.

Oyunla ilgili yaklaşık bir yıl çalışma yaptığını ve belgeler topladığını aktaran Gezen, 550 yıllık eğlence hayatını 3,5 saate sığdırmanın zor olduğunu söyledi.

– "Belki de Türkiye’deki en kalabalık oyun"

Gezen, eksiksiz ve hatasız bir müzikal çıkarmaya çalıştıklarını belirterek, "Oyunda toplam 117 kişi rol alıyor ve belki de Türkiye'deki en kalabalık oyun." dedi.

Oyun için yazdığı 200 rolü daha sonra 117'ye indirdiğini ifade eden sanatçı, oyunu 10 kere yeniden yazdığını dile getirdi.

Cüneyt Arkın'ın Kara Murat'ı, oğlu Kaan Cüreklibatır'ın da "Kara Murat"ın gençliğini canlandıracağı müzikalde, Levent Kırca ile Oya Başar’ın kızı Ayşe Kırca da sahne alacak.

Müzikalde ayrıca Fehmi Dalsaldı, Şebnem Schaefer, Nejat Uygur, Barış Taşkın, Kıvanç Tiner, Yaşar Ayvacı, Seran Bilgi, Emre Özmen ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunları da performans sergileyecek.

Melihat Gülses'in yanı sıra Melike Demirağ, Ayben Erman, Sevcan Orhan, Yener Çevik ve Pelin Alptekin ise konuk ses sanatçıları olarak Pera Müzikali'nde sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Makyaj ustası Corci'nin de ekibinde bulunduğu müzikal, 17 ve 24 Kasım'da da izleyiciyle buluşacak.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre Türk inşaat şirketi çalışanları yaralandı.

Erdoğan, merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in vefatı dolayısıyla DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'a taziyelerini bildirdi.

İtalyan Bakan Di Maio: "Doğu Akdeniz Doğal Gaz Boru Hattı Projesi EastMed, maliyet ve inşaat süreci bakımından orta ve uzun vadeli bir seçenek olamaz"

Erdoğan'ın Politico makalesinden: "(Libya) Meşru hükümetin düşürülmesi halinde Avrupa'nın yeni sorun, tehditlerle karşı karşıya kalacağı unutulmamalı"

İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio: "Akdeniz'in iki büyük ülkesi İtalya ve Türkiye arasındaki ilişkiler sağlam ve mükemmeldir"

İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio: "(Libya'da) Ateşkesin izlenmesi için uluslararası bir misyon kurulması koşullar elverdiğinde değerlendirilebilir"

Erdoğan'ın Politico'daki makalesinden: "Avrupa Birliği, dünyaya, uluslararası arenada kayda değer bir aktör olduğunu göstermek zorundadır."

Erdoğan'ın Politico'daki makalesinden: "Libya'nın güvenlik güçlerini eğitecek, onların terörizm, insan kaçakçılığı mücadelesine katkı sunacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Politico'daki makalesinden: "Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçiyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Politico için kaleme aldığı makalede, "Libya’yı bir savaş baronunun insafına terk etmek, tarihi bir hata olacaktır" diye yazdı.