Çar. Tem 24th, 2019

“Piyanonun 4 Silahşörü” konseri

– İKSV tarafından, “Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı” temasıyla gerçekleştirilen “47. İstanbul Müzik Festivali” kapsamında “Piyanonun 4 Silahşörü” konseri sanatseverlerle buluştu

İSTANBUL (AA) – İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, "Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı" temasıyla gerçekleştirilen "47. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında "Piyanonun 4 Silahşörü" konseri Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda sanatseverlerle buluştu

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'ndaki konserde dünyanın önde gelen orkestraları ve şefleriyle konserler veren üç büyük piyanist, George-Emmanuel Lazaridis, Janis Vakarelis ve Cyprien Katsaris ile Türk piyanist Zeynep Üçbaşaran sanatseverlerle buluştu.

"Piyanonun 4 Silahşörü" konserinde Richard Wagner'in Tannhauser Uvertürü, Antonio Vivaldi'nin İlkbahar Konçertosu, George Bizet'in Carmen Fantezisi, Franz Liszt'in Macar Rapsodisi, Mikis Theodorakis'in Zorba Süiti gibi klasik müziğin bilinen eserleri 4 piyanistin renkli ve coşkulu yorumlarıyla müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

 • Paris'te Yunus Emre konseri
 • PARİS (AA) – Paris'te Yunus Emre'nin Fransızcaya çevrilen ve bestelenen şiirleri "Yunus Emre" konseriyle müzikseverlerle buluştu.
  Paris'te Anadolu Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yunus Emre konserinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ney sanatçısı Pelin Başar Sezgin ve eşi gitarist Mustafa Caner Sezgin, Fransız sanatçı Jean-Frederic Kirjuhel ve İtalyan sanatçı Mariapina Roberti tarafından bestelenen Yunus Emre'nin Fransızcaya çevrilen şiirleri,

 • Peter Bence, İzmir'de konser verdi
 • İZMİR (AA) – Dakikada 765 nota vuruşuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na "en hızlı piyanist" olarak giren Peter Bence, İzmir'de sanatseverlerle buluştu.
  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki konsere sanatseverler ilgi gösterdi.
  Dünyaca ünlü piyanist, kayıt sanatçısı, besteci ve yapımcı Bence, programında klasik ve popüler müzikten eserlere yer verdi.
  Bence, Michael Jackson ve Cher gibi ünlü şarkıcıların eserlerinin