Sal. Haz 25th, 2019

Polis eşlerinden eğitime destek kermesi

– Polis Eşleri Derneği Ankara Şubesince, emniyet teşkilatı mensuplarının eğitim gören çocuklarına katkı sağlamak amacıyla “Eğitime Destek Kermesi” düzenlendi

ANKARA (AA) – Emniyet teşkilatı mensuplarının eğitim gören çocuklarına destek amacıyla "Eğitime Destek Kermesi" düzenlendi.

Polis Eşleri Derneğince düzenlenen Eğitime Destek Kermesi, Hamamönü'ndeki Emniyet Konağı'nda açıldı.

Polis Eşleri Derneği Ankara Şube Başkanı Fulya Yılmaz, yaptığı açıklamada, her yıl bu tip etkinliklerden elde edilen gelirlerle teşkilat mensuplarının çocuklarına eğitimlerinde yardımcı olabilmek için burs sağladıklarını belirtti.

Yılmaz, emniyet mensuplarının en yakın mesai arkadaşlarının, hayat arkadaşları olan polis eşleri olduklarını belirterek, yoğun mesai yapan eşlerine ve ailelerine destek olmak için bu tip görevler üstlenmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Başkentliler, çeşitli yiyecek, kıyafet ve ev eşyalarının satıldığı kermesi cumartesi akşamına kadar ziyaret edebilecek.

Kermesten elde edilen gelir, şehit ve gazi polis çocuklarının eğitimi için kullanılacak.

  • Polis Eşleri Derneğinden öğrencilere destek

  • – Polis Eşleri Derneği tarafından geliri polis memurlarının üniversitede okuyan çocuklarına verilmek üzere düzenlendi

  • Ankara'da DMEDD'nin 27. geleneksel kermesi
  • ANKARA (AA) – Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneğinin (DMEDD) 27'nci geleneksel kermesi 35 büyükelçiliğin katılımıyla Ankara'da düzenlendi.
    Türkiye'nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Çin, Filistin, Japonya, Kuveyt, İtalya, Azerbaycan, Filipinler, Sri Lanka, Güney Afrika, Slovenya, Slovakya, Sudan ve İrlanda gibi ülkelerin aralarında bulunduğu 35 yabancı misyon temsilciliği, bir otelde yapılan kermeste stant açarak ürünlerini