Çar. Tem 24th, 2019

Potada milli maçların şehirleri belli oldu

İSTANBUL (AA) – A Milli Erkek Basketbol Takımının, İspanya, A Milli Kadın Basketbol Takımının da Belarus ile Türkiye'de oynayacağı karşılaşmaların şehirleri belli oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) yapılan açıklamaya göre, erkek milli takımı 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri ikinci tur I Grubu'nda 29 Kasım Perşembe günü İspanya ile Ankara'da karşılaşacak. Kadın milli takımı ise 21 Kasım Çarşamba günü Belarus ile 2019 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçını Kayseri’de oynayacak.

Açıklamada, Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası müsabakasının ise 10 Ekim Çarşamba günü Adana'da oynananacağı duyuruldu.

 • Kayseri, potada milli maça hazır
 • KAYSERİ (AA) – Birçok ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarının yapıldığı Kayseri, 2019 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Grubu'nda 'nın 21 Kasım Çarşamba günü Belarus ile yapacağı maça da ev sahipliği yapacak.
  Spor tesislerine yapılan yatırımlarla Türkiye'nin önemli spor merkezlerinden biri haline gelen Kayseri, Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı, Kadir Has Kongre ve

 • A Milli Kadın Basketbol Takımı, Belçika ile karşılaşacak
 • İSTANBUL (AA) – A Milli Kadın Basketbol Takımı, Belçika ile ikili temas maçları oynayacak.
  İspanya'nın ev sahipliğinde 22-30 Eylül'de düzenlenecek FIBA Dünya Kupası hazırlıklarını sürdüren ay-yıldızlı ekip, Belçika ile deplasmanda iki maç yapacak.
  Belçika'ya bugün gidecek milliler, yarın ve 8 Eylül Cumartesi günü oynayacağı iki özel maçın ardından yurda dönecek.
  A Milli Kadın Basketbol Takımı, 13 Eylül Perşembe