Per. Ara 5th, 2019

Putin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni yıl tebrik mesajı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaklaşan yeni yıl vesilesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tebrik mesajı gönderdi.

Yeni yıl tebrikleri ile ilgili Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamada Türkiye ile ilgili bölümde şu satırlara yer verildi: “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiği yeni yıl tebrik mesajında geride bırakmakta olduğumuz 2017 yılında ikili ilişkilerin sadece eski seviyesine ulaşmakla kalmayıp, yeni bir dizi alanda daha da ileri seviyeye ulaştığının altını çizmiştir. Ülkelerimiz arasında geniş çaplı işbirliği Ortadoğu bölgesinden kaynaklanan terörizm tehdidine karşı güvenli engel oluşturmuştur. Suriye krizinde siyasi çözüm yolunun açılmasını sağlamıştır. Yeni yılda da Türkiye ile birlikte ikili, bölgesel ve uluslararası alanlarda yapıcı diyalogumuzu sürdürmeye hazırız.” Rusya lideri Putin, ABD Başkanı Donald Trump’ın da yeni yılını kutladı. Tebrik mesajında Putin, ‘pragmatik işbirliği’ çağrısı yaptı. Kremlin’den yapılan açıklamada Putin’in, Trump’a “dünyadaki stratejik istikrarı güçlendirmek için yapıcı bir Rus-Amerikan diyaloguna özellikle ihtiyaç olduğu” sözleri aktarıldı.

Eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur'a, "FETÖ yöneticiliği"nden, etkin pişmanlık indirimi uygulanarak 10 yıl hapis cezası verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: "(Ceren Özdemir cinayeti) Dava süreçlerine müdahil olacağız. Amacımız katilin en ağır cezayı alması"

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erdoğan:"(NATO'nun Baltık Planı) Bizden destek istediler, biz de bu işe 'evet' dedik ama terörle mücadelede siz de bizi yalnız bırakmayacaksınız."

Erdoğan: "NATO Zirvesi'ndeki konuşmalara bakıldığında hepsi teröre karşı olduklarını söylüyor ama buna karşı mücadeleyi ortaya koyma maalesef olmuyor"