Red Bull M.E.O.’da dünya finali öncesi kartlar yeniden dağıtılıyor

İSTANBUL (AA) – Mobil oyun arenası Red Bull M.E.O.'da İstanbul'da gerçekleşecek dünya finali öncesinde kartlar son kez dağıtılıyor.

Red Bull açıklamasına göre, mobil oyunseverlerin bu sezon ilk olarak PUBG MOBILE'da mücadele verdiği arenada sıra Hearthstone ve TFT turnuvalarına geldi. Türkiye'nin her yerinden katılıma açık olan Red Bull M.E.O.'da çevrim içi elemeler 28-31 Ocak tarihleri arasında, Türkiye Finali ise 6-7 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Türkiye şampiyonu olan takımlar, Red Bull M.E.O. Dünya Finali'ne katılmaya hak kazanacak. 28 ülkede elemeleri gerçekleştirilen Red Bull M.E.O.'da dünya şampiyonları ise martta Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Red Bull M.E.O. Dünya Finali'nde belli olacak.

HyperX'in destekleriyle gerçekleştirilen Red Bull M.E.O.'nun 3'üncü sezon Türkiye elemelerinde bir ilke de imza atıldı. Türkiye’nin ilk sosyal mesafe kurallarına uygun espor etkinliğinin gerçekleştirildiği Red Bull M.E.O.'da 64 kişi kendi arabaları ile İstanbul Boğazı'nda, finale yükselecek son 3 takımı ve en iyi yakayı belirlemek için toplandı.

  Espor oyuncularının yarıştığı Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri'nde Türk takımları öne çıktı

Yolculuk sırasında 3 harita üzerinden elemelerin gerçekleştirildiği etkinlikte en başarılı yaka unvanını kazanan Avrupa yakası olmuş, onu zafere taşıyan takımsa Futbolist olmuştu. Ünlü yayıncılar Rozetmen ve Vicrains’in sunumlarıyla canlı yayınlanan büyük finalin kazananı Blaze Esport ve feribot elemesinin kazananı Futbolist, Red Bull M.E.O. Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanmıştı.

Red Bull M.E.O. büyük mücadele öncesinde şehri oyun alanına çeviriyor. Mobil oyunseverler, PUBG MOBILE ile özdeşleşmiş drop kutularını Instagram üzerinden aktif olan "AR filtresi" ile şehrin dilediği noktasına indirmeye çalışıyor. Her hafta en yaratıcı videoyu çeken ve belirtilen adımlarla Instagram hesabında paylaşan 3 oyunsever, sürpriz ödüllerin sahibi oluyor. Bu deneyime katılmak için gerekli adımlara dair detaylı bilgiye RedBull.com/ARmeo adresinden ulaşılabiliyor.

Haber Lütfen AA üyesidir. İletişim: haberlutfen@gmail.com