Red Bull X-Alps'te şampiyon Chrigel Maurer oldu

İSTANBUL (AA) – Macera tutkunlarını 2 senede bir Alp Dağları'nda buluşturan Red Bull X-Alps'in ​​​​​​​10. yılında da Chrigel Maurer şampiyon oldu.

Red Bull açıklamasına göre, bu yıl 10. yılını kutlayan etkinlik Avusturya'dan başladı. Sporcuların hem fiziksel hem de zihinsel olarak mücadele ettikleri zorlu macera yarışına 15 ülkeden 29 sporcu katıldı. Katılımcıların, Alp Dağları'nda yaklaşık 1.000 kilometreyi katettikleri zorlu yarışta Chrigel Maurer mutlu sona ulaştı. İsviçreli sporcu, böylece üst üste yedinci Red Bull X-Alps zaferine de erişmiş oldu.

20 Haziran'da başlayan ve Salzburg'dan Zell Am See'ye kadar uzanan mücadelede sporcular zaman zaman paraşütle uçarak zaman zaman da yürüyerek Alp Dağları'na meydan okudular. 29 maceraseverin katıldığı ve her iki günde bir en geride kalanın elendiği, içerisinde 5 spor disiplininin kullanıldığı Red Bull X-Alps'te, 12 gün sonunda 5 kişi bitiş çizgisine gelebildi.

2003 yılından beri düzenlenen ve dünyanın en zorlu macera yarışı olarak kabul edilen Red Bull X-Alps, iki senede bir dünyanın dört bir yanından gelen macera tutkunlarını bir araya getiriyor. Avusturya Salzburg'dan hiç bir vasıta kullanmadan, toplamda 1000 kilometre uzunluğundaki bir rotada vücut ve zihnin sınırlarını zorlayan katılımcılar, Alpler'i geçip, önceki senelerde Monaco'ya bu sene ise Zell Am See'ye kadar sadece yürüyerek, tırmanarak ve yamaç paraşütü yaparak yarışıyor.

İlk kez 2003 yılında hayata geçirilen Red Bull X-Alps'te şimdiye kadar hep İsviçreli katılımcılar mutlu sona ulaştı. Şimdiye kadar 3 farklı şampiyon çıkaran etkinliğin ilk şampiyonu Kaspar Henry olurken, sonraki iki organizasyonda birincilik Alex Hofer'e gitti. Düzenlenen son 7 Red Bull X-Alps'te ise mutlu sona ulaşan isim Chrigel Maurer oldu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Dünyanın en iyi serbest stil futbol oyuncularını bir araya getiren Red Bull Street Style’da 2021 sezonunun şampiyonları belli oldu.

Red Bull'dan yapılan açıklamaya göre, dünyanın dört bir yanından gelen serbest stil futbol oyuncularının hünerlerini göstermek ve sonunda da dünyanın en iyisi olmak için mücadele ettikleri Red Bull Street Style’da Dünya Finali’nde yer alacak oyuncular belli oldu.

60’tan fazla ülkeden katılımcıların yer aldığı turnuvada, 2021 elemeleri nefesleri kesti.

Sokak kültürü ve danstan etkilenen serbest stil futbolun en önemli turnuvası ve Dünya Şampiyonası olarak değerlendirilen Red Bull Street Style’da eleme heyecan 1 Haziran’da başlamıştı.

27 günlük mücadele sonunda 16 erkek ve 8 kadın dünyanın en iyisi olabilmek için mücadele etme hakkı kazandı.

Son şampiyonlar Erlend Fagerli ve Melody Donchet’in davet üzerine (wild card) ile katılacağı finaller ise kasım ayında canlı olarak gerçekleştirilecek.

İSTANBUL (AA) – Organik içerikli gazlı içecek serisi Organics by Red Bull, Bodrum Sail Loft ve Marmaris Bonjuk Bay'de tüketici ile buluştu.

Red Bull'dan yapılan açıklamaya göre, tüm yıla yayılacak Organics by Red Bull Sessions etkinliklerinin ilk ikisinde katılımcılar hem Organicsby Red Bull lezzetleriyle tanıştı hem de müziğin doğal yeteneği Evrencan Gündüz'ün performansı ile keyifli anlar yaşadı.

Etkinliklere Cemre Gümeli, Güneş Hayat, Aslı Kızmaz, Levent Can, Doğu Demirkol, Ekin Türkmen gibi ünlü isimler de katıldı.

Verilen bilgiye göre, Organics by Red Bull; Simply Cola, Tonic Water, Bitter Lemon, Ginger Ale ve Viva Mate çeşitleriyle 5 farklı lezzeti Bodrum Sail Loft ve Marmaris Bonjuk Bay'de tüketicilerle buluşturdu.

"Yetenek doğasında var" mottosuyla düzenlenen ve alanında birbirinden yetenekli isimlerin arkadaşlık ettiği Organics by Red Bull'un etkinliklerinde Sebahat Karcı'nın renkli ve organik el işi tasarım atölyesi, miksoloji deneyimleri ve yetenekli sanatçı Evrencan Gündüz'ün performansı ile katılımcılar gün boyu farklı deneyimler yaşadı.

Fotoğrafçı Dilan Bozyel de "Organik Anlar" fotoğraf projesi için deklanşörüne basarak sanatçı ve katılımcıların en doğal anlarını ölümsüzleştirdi.