Cum. Haz 21st, 2019

Rekabet Kurulunda sözlü savunma – 31.10.2018

– Rekabet Kurulu, yemek kartı sektöründe faaliyet gösteren Sodexo, Edenred, Network, Multinet, Set ve Winwin’in sözlü savunmalarını aldı

ANKARA (AA) – Rekabet Kurulu, yemek kartı sektöründe faaliyet gösteren şirketlere yönelik soruşturma kapsamında sözlü savunmaları dinledi.

'ndaki sözlü savunma toplantısı, Rekabet Kurulu Başkanı Ömer Torlak başkanlığında yapıldı.

Torlak, toplantıda, Edenred Kurumsal Çözümler AŞ, Multinet Kurumsal Hizmetler, Network Servisleri, Set Kurumsal Hizmetler, Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri ve Winwin Hizmet Yönetimi Sanayi ve Ticaret AŞ'nin rekabeti engelleyici, bozucu veya kısıtlayıcı anlaşma, karar ve uygulamaları ile piyasaya hakim olan teşebbüslerin bu durumlarını kötüye kullandıkları iddiasına yönelik soruşturma açıldığını hatırlattı.

Soruşturma heyeti temsilcisi ise söz konusu firmalar hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığını bildirdi.

Toplantıda tarafların görüşlerini alan Kurul, soruşturmaya ilişkin nihai kararını 15 Kasım'da açıklayacak. Kararın daha erken alınması durumunda Rekabet Kurumunun internet sitesinden duyuru yapılacak.

  • Rekabet Kurulunda sözlü savunma – 12.09.2018

  • – Rekabet Kurulunca Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin sözlü savunması alındı

  • Rekabet Kurulunda sözlü savunma – 18.09.2018
  • ANKARA (AA) – Rekabet Kurulunca, hakkında soruşturma yürütülen 6 enerji şirketinin sözlü savunması alındı.
    Rekabet Kurumundaki toplantı, Kurul Başkanı Ömer Torlak başkanlığında yapıldı.
    Torlak, toplantının açılışında, Bereket Enerji Grubu AŞ, Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ, ADM Elektrik Dağıtım AŞ, Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ, GDZ Elektrik Dağıtım AŞ ve GDZ Enerji Yatırımları AŞ'nin çeşitli eylem ve davranışlarla