Renault'da sıfır faiz kampanyası devam ediyor

İSTANBUL (AA) – Renault, temmuzayında sıfır faiz, takas indirimi ve avantajlı fiyatları tüketicilerle buluşturuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2021 model yılı otomobillerden Taliant'ın sınırlı sayıdaki Touch 1.0 Turbo X-tronic 90 bg, Megane Sedan'ın Joy 1.3 TCe 140 bg ve Yeni Clio'nun Icon 1.0 TCe X-Tronic 90 bg versiyonları, 60 bin TL kredi, 12 ay vade ve sıfır faiz finansman kampanyasıyla sahiplerini bekliyor.

Renault’un B-Sedan segmentindeki yeni temsilcisi Taliant’ın yanı sıra, Yeni Clio ve Megane Sedan'ın 2021 model yılı versiyonlarında 3 bin TL'lik takas indirimi sunuluyor.

Renault Finans’tan kredi kullananlar 2021 model yılı otomobillerden sınırlı sayıdaki Yeni Clio Joy 1.0 Sce 65 bg versiyonuna 163 bin 400 TL, ZOE’ye ise 316 bin 900 TL’lik cazip fiyatlarla sahip olabiliyor.

Renault’nun tüm binek araç modellerinde sağlık çalışanlarına satinal.renault.com.tr platformu üzerinden gerçekleşen online satışlarda Renault Finans’tan kullanılan krediler için dosya masrafı alınmıyor.

Ayrıca aracın ilk periyodik bakımını kapsayan Maxxi Bakım ürünü de hediye ediliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

​​​İSTANBUL ( AA) – Renault Grubu’nun küresel satışları, 2021’in ilk yarısında 2020’ye kıyasla yüzde 18,7 artış gösterdi.

Renault Mais’ten yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerinin devam ettiği ortamda Renault Grubu, 2021’in ilk yarısında 1 milyon 422 bin 600 araç satışı gerçekleştirdi. Bu, 2020 yılına kıyasla yüzde 18,7 artışa işaret ederken, 2019’un ilk yarısına kıyasla ise yüzde 24,2 düşüş anlamına geliyor.

Renault Grubu ilk yarıyıl boyunca çeşitli pazarlarda yüksek karlılıkla büyümeyi destekleyen özel satış politikalarını sürdürmeye devam etti. Grup ayrıca 2021 yılında Avrupa'daki Kurumsal Ortalama Yakıt Tasarrufu Standardı (CAFE) hedeflerine ulaşma yolunda ilerliyor.

– Tüm önemli pazarlarda büyüme yeniden başladı

Grup bünyesindeki Renault markası, 2020'nin ilk yarısında yüzde 18,5 artışla dünya çapında 901 bin 500 araç satışına ulaştı. Tüm önemli pazarlarda büyüme yeniden başlarken, Avrupa satışlarının payı yüzde 59 oldu. Beş temel Avrupa ülkesindeki (Fransa, Almanya, İspanya, İtalya ve Birleşik Krallık), perakende satışların payı, kriz öncesi olan 2019’a kıyasla yaklaşık 2 puan artarak yüzde 40’a ulaştı.

Renault markası, Avrupa’da 532 bin 161 araç satarak yüzde 7 pazar payına ulaştı. Bu performans, elektrikli E-Tech ve elektrik destekli binek otomobil satışlarındaki büyümeye dayanıyor. Ayrıca, üç aylık satış sürecinde yaklaşık 20 bin siparişle Arkana, C segmentine başarılı bir dönüş sağladı. Yüzde 42,3 büyüyen hafif ticari araç pazarında Renault, pazar payını 0,4 puan artırarak yüzde 14,4’e yükseltti.

Renault markası Avrupa dışındaki önemli pazarlarda da başarılı lansmanlar sayesinde tekrar büyüme kaydetti.

– Dacia satışları yüzde 24,5 yükseldi

Açıklamaya göre, Dacia markası ise Avrupa’da en çok satan perakende model olan yeni Sandero’nun da katkısıyla 262 bin 814 araç sattı. Uygun fiyatlı elektrikli otomobil Dacia Spring, şimdiden verilen 15 binin üzerinde siparişle iyi bir başlangıç yaptı. İlk teslimatların bu sonbaharda gerçekleşmesi planlanıyor.

Dacia ürün gamını yenilemeye de devam ediyor. 2020’nin sonunda Yeni Sandero ve Logan’ın ardından Haziran 2021’de yeni Duster tanıtıldı.

Marka, eylül ayında Münih Otomobil Fuarında aile kullanımına yönelik çok amaçlı, 7 koltuklu yeni bir model daha tanıtacak.

– Lada Rusya’da yüzde 23 pazar payı elde etti

Lada markası da Rusya’da 200 bin 219 araç sattı ve son on yılın en iyi sonucu olan yüzde 23’lük pazar payı ile ilk sıradaki konumunu güçlendirdi.

Dört Lada modeli, Rusya satışlarında ilk 10 sırada yer alıyor.

İSTANBUL (AA) – Renault Trucks, yeni T ve T High modellerini, Euro Truck Simulator 2 (ETS 2) oyunu ile tanıtırken oyun içinde düzenlediği tasarım yarışmasını Türkiye'den 18 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Enes Bolat kazandı.

Şirket açıklamasına göre, Renault Trucks, ETS 2 oyununun yayıncısı SCS Software'in Twitch hesabında düzenlediği canlı etkinlikte, birçok ülkeden katılımcının olduğu uluslararası tasarım yarışmasının kazananını açıkladı.

Mayıs ayında başlayan yarışmada tüm dünyadan katılımcılar yeni modeller tasarladı. Enes Bolat'ın tasarımı, gerçek bir Renault Trucks aracına uygulanarak sergilendi.

2 bin 200 saatten fazla oyun deneyimiyle tutkulu bir ETS 2 oyuncusu olan ve "IT" sektöründe kariyer yapmayı planlayan Enes Bolat, yarışmada görüntü işleme yazılımını kullanarak kendi tasarımını oluşturdu. Bolat, 3D olarak Renault Trucks T'nin tasarımı için 2 hafta çalıştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enes Bolat, "Bu tasarımı hazırlarken ralli arabalarından ilham aldım. Özel bir yazılım kullanarak bir şablon oluşturdum, sonra onu modelledim ve oyuna aktardım." ifadelerini kullandı.

Bolat, tasarımında kırmızı, siyah ve grinin tonları olmak üzere üç ana renk kullandı. Kırmızı şeritler ekleyerek farların tasarımını belirginleştirdi ve vurguladı. Ralli arabalarından esinlenilen damalı bir desen, kabini çevreliyor ve Renault Trucks logosu kamyonun ön kısmını tamamlıyor. Yanlardaki siyah çizgiler hız etkisi katarak "Renault Trucks Diamond Evolution" olarak adlandırılan araca ince bir görünüm kazandırıyor.

Enes Bolat, ETS 2'den Renault Trucks araçlarına aşina olduğunu belirterek, "Renault Trucks'ın yeni modellerinin lansmanını ETS 2 ile yapmasının ardından markaya olan ilgim arttı. T ve T High Evolution araçlarının estetiğini ve özellikle yeni far tasarımını çok beğendim. Renault Trucks tasarım direktörünün konuşması da beni yarışmaya katılmaya motive etti. Birinciliği kazanacağımı asla hayal etmedim. Uzun yıllardır oynamaktan zevk aldığım bu oyunda uluslararası bir yarışmayı kazanmak ve tasarımımın resmi olarak oyuna dahil edilmesi inanılmaz bir mutluluk." değerlendirmesinde bulundu.