Per. Haz 20th, 2019

Saadet Partisinin çatısındaki amblem söküldü

– Hisselerinin çoğunluğu ETAŞ’a ait genel merkez binasının tahliyesine ilişkin davayı kaybeden Saadet Partisinin amblemi, boşaltma işlemlerinin başlamasının ardından çatıdan kaldırıldı

ANKARA (AA) – Hisselerinin çoğunluğu Emlak Turizm Ticaret AŞ'ye (ETAŞ) ait genel merkez binasının tahliyesine ilişkin davayı kaybeden Saadet Partisinin amblemi çatıdan söküldü.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile Necmettin Erbakan'ın damadı Mehmet Altınöz'ün ortağı olduğu ETAŞ'a ait binada kiracı olan ve şirket tarafından açılan davayı kaybeden Saadet Partisinin genel merkezinde, 11 Nisan'da tahliye işlemleri başladı.

Bu kapsamda merhum Genel Başkan Necmettin Erbakan'ın bir dönem makam odasında kullandığı mobilyalar da dahil tüm eşyalar taşındı.

Genel merkezin çatısında yer alan yazısı ve parti amblemi de bugün binadan söküldü.

 • Saadet Partisi genel merkez binası için kampanya başlatıldı
 • ANKARA (AA) – Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, yeni bir genel merkez binası yapmak üzere kampanya başlattıklarını belirtti.
  Saadet Partisi YİK, partinin Balgat Eğitim Merkezi’nde Asiltürk’ün başkanlığında toplandı. Basına kapalı yapılan toplantıda, son siyasi gelişmelerin yanı sıra partiye ilişkin konular ele alındı.
  Asiltürk, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Yeniden Refah Partisi Genel

 • “CHP ve Saadet Partisi için sonu hüsran bir seçime daha yaklaşıldı”
 • ANKARA (AA) – Eski Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Milli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın, "Saadet Partisi ve CHP için sonu hüsran bir seçime daha yaklaşıyoruz." ifadesini kullandı.
  Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, basına yansıyan ilk bilgilere göre, CHP'nin aday listelerinde Saadet Partisi için İstanbul üçüncü bölge dokuzuncu sırayı boş bıraktığını hatırlattı.
  Kamuoyunda önemli sayıda Saadet