Sadun Boro'nun eşi Marmaris'te son yolcuğuna uğurlandı

MUĞLA (AA) – Yelkenli teknesiyle dünya turu yapan ilk Türk denizci Sadun Boro'nun eşi Oda Boro'nun cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.

Yaklaşık bir haftadır Bodrum’da yaşlılık ve kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını yitiren 85 yaşındaki Boro için Karacasöğüt Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Oda Boro'nun cenazesi, Karacasöğüt Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacasöğüt Mezarlığı'na eşi Sadun Boro'nun yanına defnedildi.

Cenazeye pandemi ve 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı Boro ailesinin birinci derecede yakınları ile az sayıdaki seveni katıldı.

Sadun Boro, Marmaris ilçesinde 5 Haziran 2015'te tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında yaşamını yitirmiş, Karacasöğüt Mahallesi'nde defnedilmişti.

Oda Boro, 1960'lı yıllarda yelkenle ilk dünya turu yapan Türk teknesi Kısmet’in ikinci kaptanıydı.

Benzer Haber:  Muğla'da AKUT'tan oğlak ve köpek kurtarma operasyonları

İçişleri Bakanı Soylu: "Jandarmamızın hava desteği ile yaptığı operasyonda Tunceli Ovacık kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi."

İçişleri Bakanlığı: "Sokağa çıkma kısıtlaması kararına uymayan 9 bin 877 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı."

İçişleri Bakanlığı: "Market, AVM, restoran, kuaför, park ve sokak gibi dış mekanlarda maske ve mesafe kurallarını uygulamaktan asla vazgeçmemeliyiz."

İçişleri Bakanlığı: "Kontrollü sosyal hayatı öncelemek, bireysel önlemleri uygulamaya devam etmek, başarımızı kalıcı hale getirmek için şarttır. "

İçişleri Bakanlığı: "64 ildeki 428 yerleşim yerinde karantina kararı kaldırılmıştır."

Sağlık Bakanı Koca: "Vaka sayısı öngörülen seviyede seyrediyor. Solunum desteğine ihtiyaç duyan hasta sayısı azalmaya devam ediyor."

Etiketler: