Çar. Haz 26th, 2019

Sağlıkta kalite değerlendirmesinde Kırşehir birinci

KIRŞEHİR (AA) – Sağlık Müdürü Suat Türkoğlu, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayınladığı sağlıkta kalite değerlendirmesi sonuç raporuna göre İl Sağlık Müdürlüğünün birinci olduğunu bildirdi.

Türkoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığının, "Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Raporu"nu değerlendirdi.

Kırşehir Sağlık Müdürlüğünün 95,25 puanla Türkiye birincisi olduğunu aktaran Türkoğlu, Ahiler diyarı şirin kente yakışır bir sonuç elde edildiğini dile getirdi.

Türkoğlu, şunları kaydetti:

"İlimiz, sağlıkta kalite standartları esas alınarak değerlendirilmesi sonucu Türkiye geneli kalite ortalamasında birincilikle onurlandırılmıştır. Sağlık kuruluşlarımızda çalışan arkadaşlarımızın özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde ilimiz bu dereceyi almıştır. Üstat Neşet Ertaş'ın 'Aşk ile çalışan yorulmaz' sözünü şiar edinerek özveri ve gayretle görevini yerine getiren tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de kalite ve başarıyı daha da arttırarak Kırşehir'e yakışan bir hastane profili oluşturmak için çaba göstereceğiz. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim."

 • Kırşehir Belediyespor TFF 3. Lig'de
 • ANKARA (AA) – Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 1. kademe play-off müsabakasında Kırşehir Belediyespor, Nevşehirspor Gençlik'i uzatmalar sonunda 1-0 mağlup ederek TFF 3. Lig'e çıktı.
  BAL'da gruplarını ilk sırada bitiren takımlardan Nevşehirspor Gençlik ile Kırşehir Belediyespor, Ankara'daki Osmanlı Stadı'nda karşı karşıya geldi.
  Karşılaşmanın normal süresi golsüz eşitlikle tamamlandı. Kırşehir Belediyespor, Tugay Tiryaki'nin 110. dakikada attığı golle

 • Kırşehir Belediyesinden öğrencilere yarıyıl şenliği
 • KIRŞEHİR (AA) – Kırşehir Belediyesi, yarıyıl tatiline giren öğrenciler için bir hafta sürecek şenlik düzenledi.
  Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'ndeki şenliğe, çok sayıda öğrenci ile aileleri katıldı.
  Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kentte tatile giren öğrencilerin heyecanını, yarıyıl şenliğiyle taçlandıracaklarını söyledi.
  Bir hafta boyunca her yaş grubu öğrencilere yönelik etkinlikler ve projeler düzenleneceğini anlatan Bahçeci, şunları