Sakarya'da sosyal mesafe kuralına uymayan 16 kişiye para cezası

SAKARYA (AA) – Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini ihlal ederek kahvehaneye çevrilen bir evde oyun oynayan 16 kişiye, sosyal mesafe kurallarına uymadıkları gerekçesiyle işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında salgının yayılımının engellenmesine yönelik gerçekleştirdikleri denetim ve kontroller kapsamında Adapazarı ilçesinde bir eve baskın düzenledi.

Baskında, boş bulunan ve kıraathane şeklinde düzenlenen evde, 15 kişinin oyun oynadığı tespit edildi.

Oyun oynayan 15 kişi ve ev sahibine, sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle 3 bin 150'şer lira olmak üzere toplam 50 bin 400 lira idari para cezası uygulandı.

Ayırca ev, belediye ekiplerince mühürlendi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’a 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

TFF’den yapılan açıklamada, Göksel Gümüşdağ’a, akredite edilmediği alanlarda bulunması nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezası verildiği belirtildi.

Ayrıca protokol tribününde oturma düzenine ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması gerekçeleriyle Gümüşdağ’ın 4 bin 500 lira para cezasına çarptırıldığı ifade edildi.

CEZAYİR (AA) – Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında Genelkurmay Başkanı Şangariha’nın Libya’daki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunduğu yönünde asılsız, yalan haberlere yer verildiği belirtildi.

İddiaların kesinlikle gerçek dışı olduğu vurgulanan açıklamada, bu tür yalan haber ve söylentilerle kaos çıkarmak ve kamuoyunu şüpheli ajandaların safına çekmek istendiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Cezayir’in Libya’daki tüm taraflara eşit mesafede durduğu ve bu ülkede istikrar ile kalkınmayı güvence altına alacak kalıcı siyasi çözüm için Libyalılar arasında diyalog çağrısında bulunduğu aktarıldı.

Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında, Cezayir Genelkurmay Başkanı Şengariha’nın “ülke güvenliğini sağlamak için Libya’ya askeri müdahaleye hazır olunması” çağrısında bulunduğuna ilişkin iddialar yer almıştı.