Samsung Care+ sigorta paketleri şimdi Türkiye’de

İSTANBUL (AA) – Samsung Galaxy akıllı telefon kullanıcıları için kapsamlı bir sigorta ürünü olan Samsung Care+ sigorta ürünleri Türkiye’de kullanıcılara sunuldu.

Şirket açıklamasına göre, Samsung Galaxy akıllı telefon kullanıcıları için kapsamlı sigorta ürünü Samsung Care+ Türkiye’de kullanıcılara sunuldu. Gulf Sigorta güvencesiyle sağlanan Samsung Care+, kullanıcılara Galaxy akıllı telefonlarını kazaen hasarlara, ekran kırılmalarına, sıvı temasına, yüksek voltaj kaynaklı elektrik arızalarına, nemlenme veya tozlanma hasarlarına karşı sigorta güvencesi altına alma imkanı sağlıyor.

Galaxy akıllı telefon alımlarına ek olarak alınabilen Samsung Care+ Sigorta Paketi ve Samsung Care+ Ekran Koruma Sigortası olmak üzere iki farklı seçenekle sunuluyor. Kullanıcıların sigorta kapsamı dâhilindeki hasarlı telefonları Samsung yetkili servislerinde orijinal yedek parçalar kullanılarak, yetenekli ve alanında uzman teknisyenler tarafından onarılıyor.

Hasarlı telefonun onarımının mümkün olmaması durumunda ise sözleşme koşulları çerçevesinde değişim imkânı sunuluyor. Samsung Care+ kapsamındaki sigortalar satın alındığı günden itibaren bir yıl süresince Galaxy akıllı telefon için güvence sağlıyor. Hasar sürecinde gereksiz belge vb. talep edilmeden sigortalının talepleri hızlıca işleme alınıyor.

Samsung Care+ Ekran Koruma Sigortası sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarını ekran hasarlarına karşı sigorta güvencesi altına alırken Samsung Care+ Sigorta Paketi ile çok daha geniş kapsamlı sigorta teminatlarından faydalanabiliyor. Samsung Care+ Sigorta Paketi içerisinde, paketin satın alınma tarihinden itibaren bir yıl boyunca cihazın tüm aksamları kazaen meydana gelebilecek düşme, kırılma, sıvı teması, düzensiz elektrik-voltaj akımı, rutubet-nemlenme-tozlanma gibi risklere karşı sigorta güvencesi sağlanıyor.

– Kapsam dâhilindeki modeller

Samsung Care+ sigorta ürününün primleri, kullanıcıların satın almak istedikleri Galaxy akıllı telefon modeline bağlı olarak değişebiliyor. Müşteriler, Samsung Care+ sigorta ürünlerini Samsung Bayileri ve Samsung Online Mağaza’dan (shop.samsung.com.tr) Galaxy akıllı telefon ile birlikte satın alabiliyor.

Samsung Care+ sigorta ürünü kapsamında destek verilen Galaxy modellerine ulaşmak için "https://www.samsung.com/tr/offer/samsung-care-plus/" adresi ziyaret edebiliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G akıllı telefon, Mobil Dünya Kongresi 2021 (MWC) kapsamında GSM Birliği (GSMA) tarafından verilen Global Mobil Ödülleri’nde (GLOMO Ödülleri) “En İyi Akıllı Telefon” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, her yıl düzenlenen GLOMO Ödülleri kapsamında dünya mobil endüstrisi genelinde inovatif donanım, yazılım ve hizmetler ödüllendiriliyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G akıllı telefon, profesyonel seviye kamera sistemi ve parlak Akıllı Ekran özellikleriyle, nefes kesici ve ayrıntılı fotoğraflar çekmek isteyen kullanıcılar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda, üretkenlik için güçlü bir cihaz isteyen kullanıcılara hitap edecek biçimde Galaxy S Serisi’nde S Pen kullanımını destekleyen ilk cihaz olma özelliği de taşıyor. Tüm bu özellikleri çerçevesiz, şık bir tasarımda birleştiren Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung mühendisliğinin en iyi özelliklerini temsil ediyor.

Jüri üyeleri Samsung Galaxy S21 Ultra 5G hakkında, "Çarpıcı Dynamic AMOLED 2x ekran, sınıfının en iyisi kamera ve daha birçok özelliğe sahip olan bu cihaz, Samsung'un şimdiye kadar ürettiği en iyi Android akıllı telefon. Tüm iyi özellikleri bir arada sunan bu telefon, 2021'de En İyi Akıllı Telefon ödülüne layık görüldü." ifadelerini kullandı.

Amiral gemisi Galaxy S20'nin yapay zeka destekli kamerası ile şık Sonsuz-O 120 Hz ekranı dahil, hayranların en sevdikleri özellikleri daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle buluşturmayı başaran Samsung Galaxy S20 FE de, kategorinin bir diğer finalisti oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobil İletişim Pazarlama Bölümü Başkanı Stephanie Choi, "Bu yılki GLOMO ödüllerinde son derece rekabetçi bir kategoride ödüle layık görüldüğümüz için gururluyuz. Samsung olarak, inovasyona liderlik ettiğimiz, uzun ve gurur duyduğumuz bir geçmişe sahibiz. Kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün çeşitlenerek artarken dünyanın her yerinde kullanıcıların sevebileceği cihazların geliştirilmesine öncülük etme konusundaki kararlılığımız da devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

İSTANBUL (AA) – Samsung Electronics Gelişmiş Mekanik Ar-Ge Grubu'ndan SeungHyun Hwan, "İlk olarak Galaxy Z Flip'te kullanılan Gizli Menteşe, sunduğu Esnek Mod'u ve stabil katlama deneyimiyle kullanıcılardan olumlu geri bildirim aldı. Yeni ürünümüzde bu güçlü yanları muhafaza etmek istedik." ifadelerini kullandı.

Samsung açıklamasına göre, telefonu açıp kapamak basit bir hareketmiş gibi görünebilirken, konu katlanabilir cihazlar olduğunda, yapılan her katlama hareketinin arkasında binlerce saatlik emeğe dayanan araştırma ve inovasyon çalışmaları bulunuyor. İlk olarak Galaxy Z Flip ve daha sonra Galaxy Z Fold2'de kullanılan "Gizli Menteşe" teknolojisi, bunun en açık göstergesi olarak öne çıkıyor.

Samsung, ilk Galaxy Fold'dan sonra sağlamlığı artıran ve Esnek Mod'u sunabilen yeni Gizli Menteşe özelliğini geliştirerek kullanıcılar için tamamen yeni bir cihaz etkileşimi tarzı ortaya koyuyor. Samsung'un Galaxy Z Fold2'nin menteşesini tasarlarken teknik zorlukların üstesinden nasıl gelindiğini uzmanları anlattı.

İlk Galaxy Fold ile birlikte geleneksel akıllı telefon algısı değişime uğrarken, henüz iyileştirilmesi gereken tasarım unsurları da bulunuyordu. Galaxy Z Fold2'de, Gizli Menteşe mekanizması üzerinde katlanabilir cihaz deneyimini iyileştiren bazı değişiklikler yapıldı. Yeni menteşede cihazın Esnek Mod'da durmasını sağlayan ve aşamalar halinde birbirine geçen çıkıntılı iki ayrı parçaya sahip özel bir CAM yapısı kullanılıyor. Galaxy Z Fold2, cihazı 180 derece açık bir şekilde tutan ve yanlışlıkla kapanmasını önleyen daha güçlü bir tutma kuvvetine sahip bulunuyor. Daha büyük form seçeneğinin gereksinimlerini karşılamak üzere Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Flip'ten daha fazla sayıda CAM yapısına ve yaya sahip olsa da kompakt tasarımını da koruyor.

– Tozu ve kiri dışarı atan tasarım

Verilen bilgiye göre, dışarıdan basit görünse de Gizli Menteşe, 60'tan fazla son derece küçük parçadan oluşan oldukça kompleks bir yapıya sahip bulunuyor. Onu hayata geçiren tek ekip mühendisler değil. Ürün tasarım ekibi de önemli bir role sahip.

Katlanabilir bir cihaz geliştirmenin en büyük zorluklarından biri, kir ve tozun menteşeye girmesini ve ekranın alt bölümünde hasara yol açmasını engellemek. Menteşede cihazın katlanıp açılmasını sağlayan küçük bir boşluk yer almak zorunda. Ancak böyle bir boşluk aynı zamanda cihazı tozdan kaynaklı hasarlara karşı savunmasız hale getiriyor. Samsung bu nedenle Gizli Menteşe için Süpürme mekanizmasını oluşturdu.

Galaxy Z Fold2 cihazının gereksinimlerini karşılamak için Süpürme mekanizmasının üç koşulu karşılaması gerekiyordu. İlk olarak dayanıklı olmalıydı. Katlanabilir cihazların kullanım tarzına uyum sağlaması için menteşenin en az 200 bin katlanma hareketi yapabilmesi gerekiyordu. İkincisi, menteşenin tüm küçük bileşenlerinin hareketi için esnekliğin de korunmasıydı. Son olaraksa Galaxy Z Fold2'nin hafif ve ince olması için küçük boyutlu olması gerekiyordu. 98 farklı fikri eledikten sonra Samsung'un mühendisleri evlerdeki elektrikli süpürgeleri düşündü.

Süpürme teknolojisi sayesinde kullanıcılar, ekranın altına dolabilecek toz veya kirle ilgili herhangi bir endişe duymadan cihazlarını istedikleri gibi katlayıp açarak kullanabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Gelişmiş Mekanik Ar-Ge Grubu'ndan SeungHyun Hwan, "İlk olarak Galaxy Z Flip'te kullanılan Gizli Menteşe, sunduğu Esnek Mod’u ve stabil katlama deneyimiyle kullanıcılardan olumlu geri bildirim aldı. Yeni ürünümüzde bu güçlü yanları muhafaza etmek istedik." ifadelerini kullandı.

Hwan, incelikli bir çözüm üretmeleri gerektiğini aktararak, "Tasarım ekibiyle onlarca alternatifi inceledikten sonra menteşenin yerleşeceği bölümü en uygun seviyeye indirmeyi başardık ve bu şekilde nihai tasarımı ortaya çıkardık." değerlendirmesinde bulundu.

Samsung Electronics Gelişmiş Mekanik Ar-Ge Grubu'ndan Hee-Cheul Moon ise şunları kaydetti:

"Cihazın ön kısmı ve menteşe yuvası arasında bulunması gereken boşluğu kapatabilecek bir teknoloji geliştirmemiz gerekiyordu. Geliştirdiğimiz çözüm hareket halindeyken dahi boşluğu esnek yapısıyla kapatabilen Süpürme teknolojisi oldu.Elektrikli süpürgelerin fırçaları, liflerden yapılmış elastik bir gövdeye sahiptir. Cihazımızda kullanılabilecek kısalıkta olduğunu fark ettik. 1 mm'den daha kısa lifleri işleyerek cihaz ömrüne uygun esnek parçalar haline getirdik."