Samsung, One UI Watch kullanıcı deneyimini tanıttı

İSTANBUL (AA) – Samsung Electronics, düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) etkinliğinde yeni One UI Watch kullanıcı deneyimini tanıttı.

Samsung'dan yapılan açıklamaya göre, yeni arayüz, Galaxy Watch akıllı saatler ve Galaxy akıllı telefonların sunduğu deneyimler arasında daha iyi bir bağlantı kurulabilmesini sağlamak üzere tasarlandı.

Samsung, One UI Watch arayüzünün, Galaxy Watch için Google ile birlikte geliştirilen yeni ve birleşik platform üzerinde kullanılabilir olacağını da açıkladı. Yeni arayüzle performans iyileşecek, Galaxy Watch ile Android işletim sistemli akıllı telefonlar arasında daha iyi bir deneyim sunulacak ve erişilebilen uygulama sayısı artacak. Samsung, yeni birleşik platforma ve One UI Watch arayüzüne sahip ilk akıllı saat olacak Galaxy Watch'ın yaz sonunda gerçekleştirilecek Unpacked etkinliğinde sahneye çıkacağını da duyurdu.

One UI Watch arayüzü, birleşik platformla beraber tamamen yeni bir Galaxy Watch deneyimi sunacak. Bu yeni deneyimin bir parçası olarak, akıllı telefonlara indirilen saatle uyumlu uygulamalar hızlıca akıllı saate de inmiş olacak. Telefondaki saat uygulamasının dünyanın farklı yerlerindeki saatleri göstermek üzere ayarlanması durumunda, bu görünüm otomatik olarak akıllı saate de yansıtılacak. Akıllı saat üzerinde engellenen arama veya mesajlar, aynı şekilde otomatik olarak telefonda da engellenmiş olacak.

Birleşik platform, Google Play üzerinden doğrudan Galaxy Watch akıllı saate indirilebilen üçüncü taraflarca geliştirilen popüler uygulamalara da yeni özellik ve entegrasyonlar getiriyor. Spor ve zindeliğe meraklı kullanıcılar Adidas Running, Golfbuddy Smart Caddie, Strava ve Swim.com gibi uygulamaları, sağlık ve dengeli yaşam uygulamalarını tercih eden kullanıcılar Calm veya Sleeo Cycle gibi uygulamaları, müzikseverler ve yeni sanatçıları keşfetmek isteyenler Spotify ve YouTube Music gibi uygulamaları, gezginler ve kaşifler de Google Maps gibi uygulamaları akıllı saatleri üzerinden kullanabilecek.

– "Galaxy ekosisteminin imkanlarını zenginleştirmeye devam edeceğiz"

Samsung ayrıca kullanıma sunacağı iyileştirilmiş saat kadranı tasarım aracı ile tasarımcıların yeni saat kadranları geliştirebilmesini kolay bir hale getirecek. Android geliştiricileri Samsung'un genişlemeye devam eden saat kadranları koleksiyonuna yeni ve eğlenceli birçok tasarım ekleyebilecek ve kullanıcılara akıllı saatlerini kendi ruh hallerine, tercih ettikleri aktivitelere veya kişiliklerine göre kişiselleştirmek için yeni olanaklar sunabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Mobil İletişim Birimi'ne bağlı Müşteri Deneyimi Ofisi Başkanı Patrick Chomet, "Giyilebilir cihazların taşıdığı potansiyelin tamamının ortaya çıkarılabilmesi için mobil inovasyonlar geliştiriyor ve açık ekosistemimizde bizlerle birlikte büyüyen güvenilir endüstri liderleriyle ortaklıklarımızdan faydalanıyoruz. Bu çalışmalar sayesinde tüketicilerimize sunduğumuz akıllı saat deneyimini ve Galaxy ekosisteminin imkanlarını zenginleştirmeye devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Google Android Giyilebilir Ürünler Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sameer Samat da Samsung ve Google'ın uzun döneme yayılan bir iş birliği geçmişine sahip olduğunu belirterek, "Ne zaman birlikte çalışsak müşterilerimize sunduğumuz deneyimi bambaşka ve daha iyi bir noktaya taşıyoruz. Bu durum ilk olarak Samsung'un yeni Galaxy Watch cihazında kullanıma sunacağımız bu yeni ve birleşik platform için de geçerli olacak. Samsung ile yaptığımız iş birliği sayesinde, uzun saatler yeten pil gücü, daha hızlı bir performans, aralarında Google tarafından geliştirilen uygulamaların da bulunduğu geniş bir uygulama yelpazesi ve tüm bunları içeren yepyeni bir giyilebilir cihaz deneyimi sunmanın heyecanını yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Samsung, daha önce piyasaya sürdüğü kavisli oyun monitöründen sonra 24 ila 28 inç boyuta ve düz ekran tasarımına sahip Odyssey monitör seçeneklerini de tanıttı.

Samsung açıklamasına göre, şirketin 2021 Odyssey oyun monitörü serisi yeni üyeleri ile genişlemeye devam ediyor.

Oyun monitörleri pazarının lideri Samsung Electronics, yeni üyeleri ile genişlettiği 2021 Odyssey monitör serisini Haziran ayı itibarıyla dünya pazarlarında satışa çıkardı.

Seriye eklenen birden çok işleve sahip yeni monitör seçenekleri, dünyanın her yerindeki oyunseverlere muhteşem görüntü kalitesi ve üstün tasarım sunuyor. Yeni monitörler, mükemmel görüntü kalitesi ve fütüristik tasarımıyla her düzeyden oyunsevere hitap ediyor.

Verilen bilgiye göre, Samsung 2020 yılında piyasaya sürdüğü kavisli oyun monitöründen sonra 24 ila 28 inç boyuta ve düz ekran tasarımına sahip Odyssey monitör seçeneklerini de satışa sunuyor.

Yeni ürün serisi, hiper-gerçekçi görüntü kalitesi, daha hızlı tepki seviyesi, kişiye özel ergonomi ve sezgisel kullanılabilirlik özellikleri ile geliyor.

Bu en son özelliklerle birlikte, oyunseverler gerçek dünyaya ait renklerin yanı sıra PC ve konsollarıyla tam uyumlu, üst seviye keskinliğin ve tepki hızının keyfini sürebilecek.

Oyun endüstrisi dünya çapında büyümeye devam ederken Samsung Odyssey kısa bir süre içinde, aynı anda hem üst düzey görüntü kalitesi hem de yüksek performans arayan oyun tutkunları için ilk tercihlerden biri haline geldi.

Son olarak daha geniş bir ürün yelpazesiyle sunulan yeni seri sayesinde, oyun tutkunları artık kişisel tercihlerini ve oyun ihtiyaçlarını karşılayabilen monitörlere sahip olabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Görsel Ekranlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, "Oyun tutkusu paylaşılan deneyimler aracılığıyla dünyayı birbirine bağlarken farklı kesimlerden macera arayan herkesi yeni gerçekliklere taşıyarak bir araya getiriyor. Genişletilmiş Odyssey oyun monitörü serisi, turnuva zaferlerine imza atmak isteyen ya da yeni oyunlar keşfetme peşinde olan oyunseverler için bu deneyimleri zenginleştirecek ve yaygınlaştıracak." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL (AA) – Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) TM Roh, Samsung’un yeni ve başarılı çoklu görev yetenekleri ile gelişmiş dayanıklılık sunacak olan üçüncü nesil katlanabilir cihazlarının, dünyanın her yerinde daha fazla kullanıcıya ulaşacağı müjdesini verdi.

Samsung'dan yapılan açıklamaya göre, TM Roh, Samsung’un önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni katlanabilir telefonlarına dair vizyonunu ortaya koyduğu blog yazısında, yeni cihazların beklenti duyduğumuz çok yönlü mobil teknoloji ihtiyacını karşılayacağını bildirdi.

Katlanabilir telefonlar için tasarlanan S Pen’in de müjdesini veren Roh, en sevilen Note özelliklerini daha fazla Samsung Galaxy cihazında kullanılabilir hale getirdiklerini belirtti. Roh, yeni nesil katlanabilir cihazlara ilişkin, "Geçen yıl Ağustos ayında gerçekleşen Unpacked etkinliğinde, mümkün olduğunca fazla sayıda kullanıcıya, özellikle çok fazla ihtiyaç duyulan bir dönemde onları daha da güçlendirecek mobil teknolojiler sunma stratejimizi paylaşmıştım. Yaklaşık bir yıl sonra bugün, dünya yavaş yavaş ancak kesin olarak birçok bakımdan yeniden açılma dönemine girdi. Hepimiz, içinde yaşadığımız dünyayı her zamankinden daha büyük hale getirmek için geliştirilen teknolojiler sayesinde, bu yeni dünyanın bize sunacağı özgürlük ve imkanları sabırsızlıkla bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Güvenilir sektör ortaklarıyla yaptıkları iş birlikleri sayesinde çok daha yüksek oranda kişiselleştirme ve esneklik ortaya koyabilen kesintisiz deneyimlere öncülük etmeyi başardıklarını vurgulayan Roh, şunları kaydetti:

"Çevik dönüşüm dönemine girdiğimiz bugünlerde, inovasyonu hızlandırmanın ve herkese kendi yaşam tarzları için en iyi deneyimleri yaratma özgürlüğünü vermenin tek yolunun açık ekosistemler olduğunu düşünüyorum. Samsung Electronics olarak daha iyi bir dünya için vizyoner ve işlevsel mobil teknolojilerimizi tanıtmaya kararlı ve hazırız. Önümüzdeki günlerde, akıllı telefon kategorisini yeniden şekillendirerek deneyimlerinizi yeni baştan tasarlamanızı sağlayacak en yeni ve en iyi Galaxy Z serisini tanıtacağız. Günümüzde dünyanın ihtiyaç duyduğu şey, insanlara daha fazla keşfetme imkanı sunabilen esnek teknolojiler. Samsung olarak insanları yaptığımız her şeyin merkezine koyuyoruz. Geliştirdiğimiz yeni cihaz ve deneyimlerin tamamının gerçekten anlamlı yenilikler ortaya koymasını sağlamak için daima tüketicilere kulak veriyoruz. Amacımız yalnızca belli bir zümrenin değil herkesin yaşamını zenginleştirmek. Efsanevi kameralardan sürükleyici ekran deneyimlerine, uzun ömürlü pillerden gelişmiş güvenlik olanaklarına kadar uzanan geniş yenilikler yelpazemizde, tüketiciler için en önemli unsurları odak noktamız olarak benimsiyoruz."

Tüketicileri güçlendirmenin yeni yollarını ararken bazen hiç keşfedilmemiş bölgelere adım attıklarını aktaran Roh, "Yepyeni bir akıllı telefon kategorisinin ortaya çıkmasını sağlayan Galaxy Fold’u işte böyle geliştirdik. Ancak bununla da kalmadık. Galaxy Z Fold2 ve Galaxy Z Flip olmak üzere ikinci nesil katlanabilir cihazlarımızla, iyileştirmeler yapmaya devam ettiğimiz bu kategoriye daha fazla ekran alanı ve tüketicilerin sevdiği yepyeni özellikler ekledik. Çok yakında duyuracağımız, yepyeni ve muhteşem çoklu görev yeteneklerinin yanı sıra gelişmiş dayanıklılık sunacak olan üçüncü nesil katlanabilir cihazlarımızın artık dünyanın her yerinde daha fazla kullanıcıya ulaşacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

– "Samsung sayesinde daha fazla kullanıcı Fold dünyasıyla tanışıyor"

"Bu, özellikle dünyadaki bağlantı imkanı sunma yarışı devam ettiği ve açık ekosistemler ve güvenilir mobil deneyimler gerektirdiği sürece önemini koruyacak" yorumunu yapan Roh, "Samsung olarak açık ve güvenli kavramları, bizim için birbirine zıt şeyler değil. Aslında Google ve Microsoft gibi güvenilir sektör öncüleriyle yaptığımız iş birlikleri sayesinde, günümüzün hızla gelişen ve bağlantılı dünyası için güvenli ve optimize bir mobil teknolojisini de sunabiliyoruz. Cihazları ve verileri her durumda güvenli hale getirmek amacıyla en büyük ortaklarımızla birlikte en ileri teknolojiye sahip güvenlik çözümlerini geliştiriyoruz. Bu sayede kullanıcılar uygulamalar, veriler ve gizlilik üzerinde daha fazla kontrole sahip olarak kendi deneyimlerine gönül rahatlığıyla kendileri karar verebiliyor." bilgilerini verdi.

Yaptıkları iş birlikleri ile tüketicilerin yaşamını kolaylaştıran ve iyileştiren mobil deneyimler geliştirdiklerini hatırlatan Roh, şu ifadeleri kullandı:

"Söz konusu iş birlikleri kapsamında, örneğin, Google ile birlikte yeni bir birleşik giyilebilir cihaz platformu geliştirdik. Kullanıcıların çok sevdiği Samsung Health ve SmartThings gibi uygulamalara ek olarak, yeni uygulamalar da Google Play Store’a ekleniyor. Ayrıca geliştirdiğimiz One UI Watch kullanıcı arayüzü, diğer Galaxy cihazlarla güçlü bir entegrasyon sağlıyor, Galaxy Watch akıllı saatler ile Galaxy akıllı telefonlar arasında kesintisiz bağlantı sunuyor. Google ile katlanabilir ekosistemlerimizin popüler uygulamalar ve hizmetlerle zenginleştirilmesi alanında da iş birliği halindeyiz. Çok yönlü katlanabilirlikten en iyi verimin sağlanması için, üçüncü nesil Galaxy Z telefonlarımıza daha da fazla partner uygulaması ekledik. Katlanabilir ekosistemimizde Google Duo ile eller serbest, optimize edilmiş görüntülü arama ve YouTube'da Flex modunda video izleme, Microsoft Teams'de çoklu görev gibi birçok kesintisiz ve optimize edilmiş deneyimi kullanıcılarımıza sunacağız."

– "Akıllı telefonlarda inovasyonun yeni dönemini açıyoruz"

Piyasaya sunulacak yeni Galaxy Z Fold'un, akıllı telefon ve tabletlerdeki en iyi özellikleri bir araya getirdiğini, çalışma, bağlantı ve yaratıcılık alanlarında yepyeni olanaklar sunduğunu aktaran Roh, şöyle devam etti:

"Yeni Z Flip de çok daha rafine bir tarzı daha dayanıklı ve güçlü malzemelerle bir araya getiriyor. Önümüzdeki uzun yolculukta bu cihazların ihtiyaç duyduğumuz çok yönlü mobil teknoloji ihtiyacını kesinlikle karşılayabileceğini düşünüyorum. Teknoloji dünyasına öncülük etmek ve daha fazla kullanıcıyı yepyeni ve heyecan verici deneyimler dünyasıyla tanıştırmak üzere yola çıktık. Yeni Galaxy Z ailemizi ve katlanabilir telefonlar için tasarlanan S Pen’in de dahil olduğu katlanabilir cihaz yeniliklerini paylaşırken, hepinizi bizlere eşlik etmeye davet ediyorum. Yeni bir Galaxy Note geliştirmek yerine, en sevilen Note özelliklerini daha fazla Samsung Galaxy cihazında kullanılabilir hale getiriyoruz. Neler olacağını görmek için 11 Ağustos tarihini şimdiden takvimlerinize işaretleyebilir ve o tarihte Unpacked etkinliğimize katılabilirsiniz."