Sanko Holding Anadolu'nun 500 büyük şirketi arasında

GAZİANTEP (AA) – bünyesindeki 12 şirketin, dergisince 2017 yılı verileri baz alınarak gerçekleştirilen " 500 Büyük Anadolu Şirketi" araştırmasında yer aldığı açıklandı.

Sanko Holdingden yapılan yazılı açıklamada, araştırmanın, 3 büyük ilin dışında faaliyet gösteren şirketleri kapsadığı belirtilerek, toplam cirosunun 2017 yılında yüzde 31,9 artışla 263,7 milyar TL'ye ulaştığı bildirildi.

Araştırmanın ciro baz alınarak yapıldığını belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sanko Tekstil, Sanko Dış Ticaret, Sanko Pazarlama, Çimento Çimento ve Beton, Süper Film Ambalaj, Tech Data Bilgisayar Sistemleri, Sayınlar Gıda Maddeleri, Sanko Enerji, Başak Traktör, MST İş ve Tarım Makinaları, Bartın Çimento ve Sanko Rüzgâr Enerjisi, SANKO Holding’in flamasını Anadolu 500’ün zirvesinde dalgalandırma başarısı gösterdi. Bu şirketlerin toplam cirosu 7,3 milyar TL olurken, milyar TL’lik cirolar Sanko Tekstil ve Sanko Dış Ticaret’ten geldi. 2018 yatırım yılı olarak 325 milyon dolarlık bir yatırım bütçesine sahip. Bütçenin 100 milyon dolarlık bölümü 2019’da kullanılacak. Holdingin tekstile 80 milyon dolar, enerjiye 175 milyon dolar, çimentoya 35 milyon dolar, ambalaja 20 milyon dolar yeni yatırım gündemi mevcut. Yatırımlar yenileme, kapasite artışı ve ürün çeşitlendirme olarak gerçekleştirilecek."

Anadolu 500’ün istihdamının 2017 yılında yüzde 22,2 yükseldiği, ihracattaki performansın zayıf kaldığı ve 5,1 düşüş gösterdiği belirtilerek buna karşılık karlılıktaki artışın yüzde 18,5 arttığına dikkat çekildi.

Gaziantep, listede 67 firmayla ikinci sırada yer alıyor.

  • Konukoğlu, en iyi iş adamları listesinde
  • GAZİANTEP (AA) – SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Capital Dergisi tarafından belirlenen "Türkiye'nin En Güçlü 30 İş İnsanı" listesinde yer aldı.
    Holdingden yapılan yazılı açıklamaya göre, iş ve ekonomi dergisi Capital’in "Türkiye'nin En Güçlü 30 İş İnsanı" listesi, üst düzey yöneticiler ile şirketlerin pazarlama ve satış grubu başkanlarının yer aldığı üst yönetici (CEO) ve CMO

  • Kazakistanlı gazeteciler Gaziantep'te
  • GAZİANTEP (AA) – Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Joyamergen, Türkiye'nin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Meslektaşlarımızla iş birliğini geliştirerek iki ülke arasındaki dostluğa ve kardeşliğe katkı sunmak istiyoruz." dedi.
    SANKO Holding'ten yapılan açıklamaya göre, Joyamergen başkanlığındaki Kazakistanlı gazeteciler, holdingin onursal başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nu ziyaret etti.
    Joyamergen ziyarette, Kazakistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülkenin Türkiye