SANKO Holding'den 10 ila 40 yıl arasında çalışanlarına “Değerli Yıllar Plaketi”

GAZİANTEP (AA) – SANKO Holding, şirketlerinin bünyesinde 10 ila 40 yıl süreleri arasında çalışanlarına "Değerli Yıllar Plaketi" verdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SANKO Holding bünyesinde Gaziantep, İstanbul, Adıyaman, Bartın, Bursa ve Kahramanmaraş'taki 8 şirkette çalışma süresi 10, 15, 20, 25, 30, 35 ve 40'ncı yılını tamamlayan çalışanlar için tören düzenledi. Katılımcılar, söz konusu illerden törene video konferans yöntemiyle bağlandı.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, törende yaptığı konuşmada, köklerinin 117 yıl öncesine dayanan SANKO'nun bugünlere gelmesinde çalışanların büyük emekleri olduğunu belirtti.

Çalışanların SANKO ailesinin büyük değerleri olduğunu vurgulayan Konukoğlu, "Biz bu fidanı büyütüyorsak, fidan kökü derinlerde çınar haline geliyorsa bunda çok büyük katkılarınız ve alın teriniz var. Çınar ağacını hep birlikte ailelerimizle ve müşterilerimizle birlikte oluşturuyoruz." ifadelerini kullandı.

Konukoğlu, SANKO'nun büyüyerek, şehirlere ve Türkiye'ye değer katmaya devam edeceğini belirterek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Uzun yıllar bizimle birlikte olan emektarlarımız iyi bilirler ki, beraber üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Ne zaman yeni bir yola çıkacak, yeni bir projeye başlayacak olsak sizlerden aldığımız güvenle adımımızı attık. Hamdolsun geçmişimize güveniyoruz, geleceğe de emin adımlarla ilerliyoruz. Emekleriniz ve değerli katkılarınız için teşekkür eder, başarılar dilerim."

Holdingin onursal başkanları Abdulkadir Konukoğlu ile Zeki Konukoğlu, törende yayımlanan video mesajları ile duygularını çalışanlarla paylaştı.

Konuşmaların ardından 550 çalışana plaketleri ve hediyeleri verildi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

GAZİANTEP (AA) – Sanko Holding, yurt genelinde yaşanan orman yangınları sonrasında, TEMA Vakfı'nın başlattığı "Yeniden Yeşerteceğiz" kampanyasına 100 bin fidan bağışıyla destek verdi.

Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı açıklamada, "Ülkemizin ve milletimizin yanındayız. Gün birlik, beraberlik ve dayanışma günü. Sanko Holding olarak TEMA Vakfı'nın başlattığı seferberliğe 100 bin fidan ile destek oluyoruz. Geçmiş olsun Türkiyem" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL (AA) – SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na sanayileşmenin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, sosyal sorumluluk projeleri ve hayır işleri ile Türkiye’ye değer kattığından dolayı "Onur Ödülü" takdim edildi.

Holding'den yapılan açıklamaya ge, Ekonomist Dergisi’nce, merkezi İstanbul, Ankara ve İzmir dışında olan şirketlere yönelik gerçekleştirilen Anadolu’nun 500 Büyük Kuruluşu Araştırması’nda, en çok şirketi bulunan SANKO Holding adına Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’na ödül verildi.

Açılış konuşmasını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaptığı “Anadolu 500 Ödül Töreni’’ salgın koşullarından dolayı çevrim içi gerçekleştirildi.

Açıklamada törende yaptığı konuşmaya yer verilen SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO Grubu olarak Türkiye’nin ihracatına ve istihdamına katkı sunmak için çalıştıklarını belirterek, “Gayemiz Türkiye’nin ekonomisini geliştirmek, istihdamını artırmak ve ihracata katı sunmaktır." ifadelerini kullandı.

İstihdamı her yıl bir kişi dahi olsa artırmayı büyük mutluluk kabul ettiklerini kaydeden Konukoğlu, "Dünyada Türkiye’m, Türkiye’de Gaziantep’im anlayışı ile yatırımlarımızı başarıyla gerçekleştirip yolumuza devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Konukoğlu, kendisine Onur Ödülü takdim edilmesine karar veren Ekonomist Dergisi yöneticileri ve jüriye teşekkürlerini iletti.

– SANKO Holding en çok şirketi bulunan grup oldu

Anadolu 500 Araştırması'nda en çok şirketi bulunan grup olan SANKO Holding’in ödülü, Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’na sunuldu. SANKO olarak 10 şirketle Anadolu 500’de yer almaktan gurur duyduklarını vurgulayan Adil Sani Konukoğlu da, “Medeniyetin beşiği Anadolu topraklarında 117 yıldır süregelen şirketimiz, bundan böyle de ülkemizin ihracatına ve istihdamına katkı sunmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Ailece babaları Sani Konukoğlu’nun “İşin Hilesi Dürüstlüktür” ilkesini benimsediklerini ve bu anlayışla çalıştıklarını ifade eden Adil Sani Konukoğlu, "Babamdan sonra Abdulkadir abimin sürdürdüğü bayrak yarışını, Zeki abimden devraldım. Benden sonra bayrağı taşıyacak olanlara SANKO Grubumuzu daha da büyüterek devretmek için var gücümle çalışıyorum." yorumunda bulundu.

Anadolu 500 listesine giren SANKO şirketleri yönetici ve çalışanlarına teşekkür eden Konukoğlu, listede bulunan ve salgın döneminde var güçleri ile mücadele ederek hem şirketlerini ayakta tutan hem de ülkenin büyümesine katkı sunan diğer şirket yönetici ve çalışanlarını da kutladı.

Gaziantep’teki sanayicilere ve çalışanlarımıza teşekkür eden Konukoğlu, "Gaziantep Anadolu’nun parlayan yıldızıdır. İnanıyorum ki, büyümeye devam edeceğiz ve ülkemizi elbirliğiyle dünyanın lider ülkeleri arasına çıkaracağız. Bu organizasyonu gerçekleştiren Ekonomist Dergisi yönetimine ve jüriye teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Şirketlerin 2019 yılı verileri baz alınarak yapılan ve geçen yıl aralık ayında açıklanan çalışmaya göre, Sanko Tekstil, Sanko Dış Ticaret, Süper Film Ambalaj, TechData, Sanko Enerji, Sanko Pazarlama İthalat İhracat, Çimko Çimento ve Beton, Sayınlar Gıda, Enko Enerji ve Bartın Çimento, listedeki SANKO şirketleri olarak yer aldı. Anadolu 500’ün sektörel değerlendirmesine göre, Süper Film, ambalaj sektöründe ikinci, TechData, bilişim sektöründe birinci, Çimko Çimento ve Beton, çimento sektöründe üçüncü, Bartın Çimento dokuzuncu, enerji sektöründe Sanko Enerji sekizinci, Enko Enerji 14'üncü, tekstil sektöründe Sanko Tekstil dördüncü, Sanko Pazarlama 15'inci, ticaret-hizmet sektöründe Sanko Dış Ticaret ikinci olmuştu.

Sanko Dış Ticaret’e de “Anadolu’nun İhracatı En Yüksek Şirketler” kategorisinde beşincilik ödülü verildi.