Sal. Tem 16th, 2019

Şanlıurfa'da suça karışan 639 Suriyeli sınır dışı edildi

(AA) – 'da çeşitli suçlara karıştığı belirlenen 639 Suriyelinin sınır dışı edildiği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bu yıl içinde haklarında çeşitli suçlardan işlem yapılan 639 Suriyelinin adli mercilerce serbest bırakıldığı belirtildi. Göç İdaresi İl Müdürlüğüne teslim edilen bu kişilerin sınır dışı edildiği kaydedildi.

 • Hollandalı gazeteci terör zanlısına sahte evrak hazırlamaktan şüpheli
 • ROTTERDAM (AA) – Türkiye'den sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma'nın bir terör zanlısına sahte evrak ve belge hazırlamaktan şüpheli olduğu iddia edildi.
  Hollanda basınında çıkan haberlere göre, Boersma'nın, Hollanda'da Jahbat Al-Nusra terör örgütü mensubu olduğu için tutuklanan eski erkek arkadaşına sahte belgeler hazırladığı bildirildi.
  Haberlerde, Boersma'nın söz konusu terör zanlısı ile 2013 ve 2014 yılında

 • Hollandalı gazeteci, terör bağlantısı nedeniyle sınır dışı edildi
 • ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiğini belirterek, "Sınır dışı kararının, kendisinin Türkiye’de gerçekleştirdiği gazetecilik faaliyetleriyle ilgisi bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı.
  Altun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de Hollanda gazetesi Het Financieele Dagblad muhabiri olarak görev yapan Johanna Cornelia Boersma'nın bu sabah sınır dışı edildiğini bildirdi.
  Sınır dışı