Pts. Tem 22nd, 2019

Şanlıurfa'daki sünnet düğününde “silah” hassasiyeti

ŞANLIURFA (AA) – Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin kirve olduğu düğünde, silahla ateş edilmemesi için "düğünümüzde silaha hayır" pankartları asıldı.

Ekinci, Bağışlar Mahallesi'nde düzenlenen düğününde Çiftçi ailesine kirve oldu.

Sevincin acıya dönüşmemesi adına düğünden önce silahla ateş edilmemesi için aile ve davetlilerle görüşen Başkan Ekinci'nin bu çağrısı karşılıksız kalmadı.

Çiftçi ailesi, mahallede gerçekleşen düğünde farklı yerlere, "düğünümüzde silaha hayır" pankartları asarken, yazıyı gören davetliler de çağrıya uyarak silah kullanmadı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, sosyal medya hesabından "SilahaHayır" etiketiyle yaptığı paylaşımda, "Eyyübiyeliler olarak denize bir taş attık, inşallah dalga olarak tüm Şanlıurfa'ya ve Türkiye'ye yayılacaktır." ifadesini kullandı.

Düğüne AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, eski milletvekillerinden Seyit Eyyüpoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

  • Zimbabve'deki 1500 çocuk için sünnet şöleni
  • HARARE (AA) – Türkiye'nin Harare Büyükelçiliği ve Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin iş birliğiyle Afrika ülkesi Zimbabve'nin başkenti Harare'de 1500 çocuk sünnet ettirilecek.
    Türkiye'nin Harare Büyükelçisi Hakan Kıvanç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyükelçilik olarak Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Harare'de büyük bir organizasyona imza atacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

    Harare'nin Zimbabve'nin başkenti ve aynı zamanda en

  • Makam aracı, şehit torununa sünnet arabası oldu

  • – Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, makam aracını FETÖ’nün darbe girişiminde darbecilere karşı direnirken tankın üzerinden düşerek şehit olan Zekeriya Bitmez’in sünnet olan torununa tahsis etti