Sarıeroğlu, partililerle bisiklet sürdü

ADANA (AA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Adana Pedal Çeviriyor" etkinliğine katılarak, partililerle sürdü.

Sarıeroğlu, beraberinde AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, parti yöneticileri ve üyeleriyle Şelale Park'ta bir araya geldi.

Burada bisiklete binen Sarıeroğlu ve diğer katılımcılar, kentte yaklaşık 5 kilometre pedal çevirdikten sonra Toros Caddesi'nde etkinliği sonlandırdı.

Sarıeroğlu, organizasyonun ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam bir çağrı yaparak bu etkinlikte buluştuklarını söyledi.

Bu tip organizasyonlara ara ara devam edeceklerini belirten Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

"Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, gençlerimiz, bisiklet kullanmayı bilen herkes bugün aramızdaydı. Güzel bir etkinlik gerçekleştirdik ve sonrasında Adanamızın çok meşhur olan Kazım Büfe'sine giderek hep birlikte muzlu sütlerimizi de içeceğiz. Hepimiz şehir hayatı içerisinde gerçekten hareketsiz kalıyoruz. AK Parti teşkilatı olarak sahada çok yoğun bir tempoda çalışsak da sporun mutlaka hayatımızda olması gerekiyor. Bununla ilgili Adana'da bir farkındalık oluşturmak istedik. İnşallah başarılı olmuşuzdur."

 • Kırşehir'de protokol ve vatandaşlardan bisiklet turu
 • KIRŞEHİR (AA) – Makam aracı olarak bisiklet kullanmayı tercih eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve beraberindeki protokol üyeleri, vatandaşlarla bir araya gelerek kentin bazı caddelerinde pedal çevirdi.

  Kırşehir'de bisiklet kullanımını özendirmek amacıyla "Kırşehir'i seviyorum, bisiklete biniyorum" sloganıyla gerçekleştirilen bisiklet turu, Askerlik Şubesi Kavşağı'ndan başlayarak, Ankara ve Terme Caddesi'nde devam etti.
  Kırşehir Valisi İbrahim Akın, AK

 • Süslü Kadınlar Bisiklet Turu
 • İSTANBUL (AA) – Bu sene altıncısı düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu"nda kadınlar, rengarenk kıyafetleri, süsledikleri bisikletleri ve şarkılar eşliğinde pedal basacak.
  2013'ten bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yıl altıncı etkinliğiyle tüm şehir kadınlarını bisikletleriyle birlikte buluşma noktalarına davet ediyor.
  Daha çok kadın bisikletçinin yollarda olmasına dikkati çekip, farkındalık yaratmak üzere